Astra Ploiesti: Grigore - Măţel, Oprsal, Mihalache, Morais - Strătilă, Takayuki, N'Doye, Paulinho - Fatai - Miranda
Rezerve: Miron, Tigoianu, Croitoru, Ţigănaşu, Ben Teekloh

Rezumat video Otelul Galati - Dinamo 3-3 Etapa 27

Otelul Galati: Grahovac - Rîpă, Perendija, Costin, Sălăgeanu - I. Filip, Giurgiu, Viglianti, Antal, S. Ilie - Punosevac.
Rezerve: Brăneţ, Cojoc, Sârghi, Ibeh, Iorga, Pena, Buş.

Dinamo: Bălgrădean - Bărboianu, Moţi, Dr. Grigore, Diabate - Bakaj, D. Kone, Mărgăritescu, C. Munteanu - L. Ganea, Alexe.
Rezerve: Naumoski, Pătraşcu, Ţucudean, Găman, Dănciulescu, V.Munteanu, Rubio.
Antrenor: Ioan Andone

Un super gol dat de un portar

|

Portarul columbian Quinonez Wilson a marcat un super gol, de la aproximatix 83 m!

Rezumat video Unirea Urziceni - Gloria Bistrita 2-1 Etapa 27

vineri, 15 aprilie 2011 |

Unirea Urziceni: Curcă - E. Nicu, Mera, Teuşan, Toşca - Muzac, R. Pădureţu, Apostol, Tobă - Pătraş, Rusescu
Rezerve: Cernea, Lupu, Buşcă, Ioniţă, Senin, Mihalcea, Scărlătescu
Antrenor: Octavian Grigore

Gloria Bistrita: Albuţ - Achim, Corallo, Szukala, Velcovici - Anton, Nalaţi, Mărginean, Keita, I. Iordache - Bâlbă

joi, 14 aprilie 2011 |

CFR Cluj: Nuno Claro - Nuno Diogo, Cadu, Rada, Nicoară - B. Sare, G. Mureşan - E. Kone, Peralta, Bastos - Sg. Buş
Rezerve: Mincă - E. Dică, Kivuvu, Hora, Veloso, Batin, Bud
Antrenor: Alin Minteuan

U Cluj: M. Popa - Unguruşan, Pele, Abrudan, Mendy - Cojocnean, Nasser, Boştină, Ad. Cristea - Machado, Cl. Niculescu
Rezerve: Boşneag - Buhuş, Delgado, Bazzi, Voican, Balde, D. Munteanu
Antrenor: Ionuţ Badea

Rezumate Sferturi Europa League 14 aprilie

|

Rezumate Sferturi Europa League 14 aprilie:

Spartak Moscova 2-5 FC Porto (in tur 1-5)

PSV 2-2 Benfica (in tur1-4)

Twente 1-3 Villarreal (in tur1-5)

Braga 0-0 Dinamo Kiev (in tur1-1)

Rezumat video Victoria Branesti - Rapid 0-0 Etapa 26

|

Victoria Branesti: Stoicescu - Maghici, Sg.Bar, Marincău, Nicola - Iacob - Avram, Popa, Novac, Olariu - Oprea
Rezerve: Bordeanu, D.Stan, Călinţaru, Zuluf, Simion, Străuţ, Lorincz

Rapid: Bornescu - Rui Duarte, Marcos Antonio, Glauber, Ezequias - Roman, N.Grigore, Spadacio, Frunză - Herea, Pancu

Echipe de start:

Universitatea Craiova: Silviu Lung - Dănănae, Gugu, Zoro, D. Lopes - J. Nicolae, D Stoica, Prepeliţă, Firţulescu - Fl. Costea, Subotici
Rezerve: Hotoboc, Buşu, Bujor, Wendel, Stoianof, Surugiu, Gîngioveanu

FCM Tg. Mures: Balauru - L.Rus, Vagner, D. Matei, Szilagyi - Vasilache, Cordoş, L. Munteanu, Vîrtic, Astafei - Răduţă
Rezerve: Şteţca, Didi, Fl. Dan, Ruiz, Petcuţ, Iencsi

Rezumat video Poli Timisoara - Pandurii Targu Jiu 2-2 Etapa 26

|

Poli Timisoara: Pantilimon - Helder, Luchin, Ghionea, Scutaru - Goga, Bourceanu, Burcă, Zicu - Magera, Zăgrean
Rezerve: Taborda, Ignjatijevici, Axente, Rocha, Ricketts, Kajcsa

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleaşcă, Viera, Cardoso, Grecu - Băcilă, Pintilii, Nistor - Lemnaru - Stromajer, Vranjes
Rezerve: Lazăr, Apostu, Popete, Brata, Avramescu, I Rada, Neagu

Rezumat video Gaz Metan Medias - FC Brasov 0-0 Etapa 26

|

Gaz Metan Medias: Pleşca - R. Zaharia, Vukadinovici, Akaki, Trtovac - Todea, Hoban - Bawab, Eric, Pîrvulescu - Fl. Bratu
Rezerve: Vîtcă, Buzean, Dudiţă, Markovici, Bozeşan, Miclea, D. Roman

FC Brasov: Kajcsa - Ad. Rusu, Gaucho, Oros, Cr. Ionescu - Viveiros, Ilyes, Toloza, Williams, Stîngă - Chipciu
Rezerve: Iacob, Majernik, Markovici, Năstăsie, Hadnagy, Distefano, I. Voicu

Rezumat video Tottenham - Real Madrid 0-1 Sferturi Champions League

|

Tottenham: Gomes - Corluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Huddlestone, Modric, Bale - Van der Vaart - Pavlyuchenko
Rezerve: Cudicini, Kaboul, Jenas, Defoe, Bassong, Kranjcar, Sandro
Antrenor: Harry Redknapp

Real Madrid: Casillas - Ramos, Carvalho, Albiol, Arbeloa - Xabi Alonso, Khedira - Ronaldo, Ozil, Marcelo - Adebayor
Rezerve: Adan, Kaka, Benzema, Granero, Garay, Higuain, Di Maria
Antrenor: Jose Mourinho

Rezumat video Schalke 04 - Inter 2-1 Sferturi Champions League

miercuri, 13 aprilie 2011 |

Ehipe de start

Schalke 04: Neuer - Uchida, Metzelder, Howedes, Sarpei - Baumjohann, Matip, Papadopoulos - Raul, Edu
Rezerve: Schober, Plestan, Junmin, Schmitz, Charisteas, Karimi, Draxler
Antrenor: Ralf Ragnick

Inter: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, Lucio, Nagamoto - Stankovic, Motta, Zanetti - Sneijder - Eto'o, Milito
Rezerve: Castellazzi, Cordoba, Kharja, Cambiasso, Materazzi, Pandev, Coutinho
Antrenor: Leonardo

Rezumat video Steaua - Otelul Galati 1-0 Etapa 26

|

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 6. Gardoş, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 16. Nicoliţă, 26. Bicfalvi, 5. Brandan. 27. Marinescu (21. Ricardo '81) - 20. Dică (10. Tănase '72), 99. Maicon (11. Onofraş '60).
Antrenor: Sorin Cârţu.

Oţelul Galaţi: 12. Grahovaci - 3. Râpă, 30. Perendija, 18. Sg. Costin, 23. Sălăgeanu - 26. Neagu (37. Viglianti '52), 29. Giurgiu - 7. Iorga, 15. Ibeh (19. Punosevaci '76), 14. S. Ilie (8. Antal '59) - 27. Pena.
Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rezumat video Astra Ploiesti - Sportul Studentesc 1-0 Etapa 26

|

Astra Ploiesti: C. Grigore - Măţel, Mihalache, L. Goian - Morais, Strătilă, Ndoye, Seto, Tigoianu - Fatai - Miranda
Rezerve: 82. Miron, 3. Oprsal, 7. Paulinho, 13. Rusu, 16. Ţigănaşu, 9. Croitoru, 20. A. Stan

Sportul Studentesc: Viciu - Maxim, D. Lung, Raţiu, Ciupe - Postolache, Ferfelea, Cr. Irimia, Cruceru, A. Lungu, Curelea
Rezerve: Ormenişan, 18. Târnăcop, 31. Cheţan, 29. Farmache, 3. Rusu, 8. M. Nae, 25. L. Dobre

Rezumat video Manchester United - Chelsea 2-1 Sferturi Champions League

marți, 12 aprilie 2011 |

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Vidici, Rio Ferdinand, Evra - Nani, Carrick, Giggs, Park Ji-sung - Hernandez, Rooney
Antrenor: Alex Ferguson
Rezerve: Kuszczak, Brown, Berbatov, Smalling, Scholes, Valencia, Gibson
Absent: Hargreaves (accidentat)

Chelsea: Cech - Ivanovici, Alex, Terry, Ashley Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka, F. Torres, Malouda
Antrenor: Carlo Ancelotti
Rezerve: Turnbull, Benayoun, Drogba, Obi Mikel, Zhirkov, Ferreira, Kalou
Absenţi: -

Rezumat video Sahtior Donetk - Barcelona 0-1 Sferturi Champions League

|

Sahtior Donetk: Piatov - Işcenko, Kobin, Rakiţki, Şevciuk - Hubschmann - Douglas Costa, Jadson, Willian - Mhitarian, Luiz Adriano
Antrenor: Mircea Lucescu
Rezerve: Khudzhamov, Fernandinho, Eduardo, Gai, Alex Teixeira, Krivţov, Marcelo Moreno
Absenţi: Raţ (suspendat), Kucer, Cigrinski (accidentaţi)

Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Busquets, Adriano - Mascherano, Xavi, S. Keita - Affelay, Messi, David Villa
Antrenor: Pep Guardiola
Rezerve: Pinto, Jeffren, Pedro, Gabi Milito, Maxwell, Fontas, Thiago Alcantara
Absenţi: Puyol, Abidal, Bojan (accidentaţi), Iniesta (suspendat)

Rezumat video Gloria Bistrita - FC Vaslui 1-1 Etapa 26

|

Doua puncte importante pierdute de FC Vaslui in lupta pentru titlu.

Chiar daca FC Vaslui a deschis scorul inca din minutul 8 prin Mike Temwanjera si jocul se indrepta spre o victorie, Gloria Bistrita a revenit prin Băjenaru care a marcat din penalty in minutul 64.

Dupa egalare au mai fost cateva faze de poarta si decizii controversate ale arbitrului dar nu s-a marcat.

Cu acest punct castigat FC Vaslui este pe locul trei, cu 48 de puncte, iar Gloria este pe locul zece, cu 31 de puncte.

Gloria Bistrita: Albuţ - Achim, Corallo, Szukala, Velcovici - Keita, Nalaţi, P. Anton, Iordache - Băjenaru, Bîlbă
Rezerve: Irimia, Năstase, Săceanu, Pasenciuc, G. Ene, Mandea, Costache

FC Vaslui: Kuciak - Ghencev, Cînu, Papp, Milanov - Ad. Gheorghiu, R. Costin, Wesley, L. Sînmărtean - Adailton, Temwanjera
Rezerve: Cerniauskas, Zmeu, Milisavljevici, Bălace,
Farkas, Rivas, Pouga

Meciuri Champions League 12 aprilie 2011 - Sferturi de finala

|

Marti 12 aprilie sunt programate in Sferturi de finala ale Champions League meciurile: Manchester United - Chelsea (1-0 in tur) si Sahtior Donetk - Barcelona (1-5 in tur).

Singurul meci din sferturile de finala care nu s-a decis dupa primul tur este Manchester United - Chelsea. In tur cei de la Manchester United au castigat pe terenul lui Chelsea la limita cu 1-0. Ambele echipe au sanse la calificare!

Pentru noi, romanii meciul care ne este mai la inima este cel dintre Sahtior Donetk si Barcelona, dar dupa scorul din tur tot ce se poate astepta de la aceast meci este un spectacol, cu multe faze frumoase si goluri. M-as bucura daca ar castiga Sahtior Donetk macar cu un gol diferenta!

|

Meci slab, dar care s-a incheiat cu scorul de 3-1 pentru Dinamo in meciul de pe teren propriu cu Unirea Urziceni.

Iar in acest meci Unirea Urziceni si-a menajat jucatorii de baza.

Dupa deschiderea scorului in minutul 19, de catre Mehmedovici si majorarea din minutul 27, de Dănciulescu, dinamovistii au avut emotii pe final. Fostul jucator dinamovist Mihalcea a marcat pentru Unirea in minutul 82. Bakaj a stabilit scorul final in minutul 90.

Andone a mai declarat si sunt de aceeasi parere cu el: "Cred că cel mai bun loc pe care putem să-l obţinem este locul 4, dar să cîştigăm şi Cupa României".

Dinamo: 34. Bălgrădean - 18. Bărboianu, 24. Găman, 29. Mehmedovici, 16. Bordeanu - 30. V. Munteanu (33. Stănescu '78), 6. Mărgăritescu, 7. C. Munteanu (14. Păun '68), 20. Bakaj - 10. Alexe (9. Ţucudean '46), 25. Dănciulescu.
Antrenor: Ioan Andone.

Unirea Urziceni: 1. G. Curcă - 15. Buşcă, 5. Ioniţă, 16. E. Nicu, 4. Lupu - 22. Scărlătescu (9. Tobă '73), 30. Marcu (6. Muzac '53), 11. Al. Pădureţu (24. Mera '63), 28. Pătraş - 90. Mihalcea, 14. Rusescu.
Antrenor: Marian Pană.

Rezumat video Rapid - Universitatea Craiova 0-0 Etapa 25

luni, 11 aprilie 2011 |

Rapid: Bornescu - Rui Duarte, Marcos Antonio, Glauber, Bozovici - Roman, Olberdam, Spadacio, Frunză - Cassio, Sburlea
Rezerve: Straton, Ezequias, N. Grigore, Grigorea, Cesinha, Pancu, Herea

Universitatea Craiova: S. Lung - Dănănae, Zoro, D. Lopes, Gugu - Prepeliţă, N. Jackie, D. Stoica, Firţulescu - Subotici, Stoianof
Rezerve: Hotoboc, M. Costea, Bujor, Surugiu, Wendel, Gîngioveanu, Buşu

Rezumat video FCM Targu Mures - CFR Cluj Etapa 25

|

Meci slab al clujenilor pe terenul celor de la Tg. Mures si se pare ca Minteuan nu va mai fi antrenor la CFR si in sezonul viitor.

A fost un meci slab al celor doua echipe, la mijlocul terenului cu doua - trei ocazi mari de gol. Nici dupa pauza nu s-a animat jocul. Didi a fost la un pas de a aduce victoria FCM-ului dar a ratat din 6 metri.

Dupa acest scor CFR Cluj este pe locul 9 cu 33 puncte iar Tg. Mures este pe 10 cu 31 de puncte.

FCM Targu Mures: Balauru - L. Rus, Iencsi, D. Matei, L. Szilagyi - L. Rus, Fl. Dan, Issa Ba, Astafei - Didi, D. Zaharia
Rezerve: Şteţca, Cordoş, Vîrtic, D. Ruiz, Răduţă, Petcuţ, Munteanu

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Nuno Diogo, Rada, Bakary Sare - E. Kone, E. Dică, G. Mureşan, Kivuvu, Nicoară - Sg Buş
Rezerve: Mincă, Hora, Piccolo, Negruţ, Leo Veloso, Batin, Bud

Rezumat video Astra Ploiesti - Steaua 1-0 Etapa 25

duminică, 10 aprilie 2011 |

Meci slab pentru Steaua in disputa cu Astra, cel putin in prima repriza nu s-a reusit nici un sut pe spatiul porti de ambele echipe.

A fost prima infrangere a Stelei cu Sorin Cârţu pe banca. Steaua nu a mai aratat aceeasi pofta de joc, a jucat ca o echipe de mijlocul clasamentului.

Astra a facut un joc inteligent - din intamplare sau la indicatiile lui Tibor Selymes asta nu se stie - a fragmentat jocul si a inscris in minutul 89 prin Mihalache care a prins un voleu de la 20 de metri si l-a invins pe Tătăruşanu.

Astra incepe sa castige si cu echipe mari iar Steaua nu prea mai are sanse la titlu.

Astra Ploiesti: Grigore - Măţel, Ov. Mihalache, L. Goian, J. Morais - Strătilă, Takayuki, N'Doye, Ţigănaşu, Tigoianu - Miranda.
Rezerve: Miron, Oprsal, Fatai, Paulinho, M. Croitoru, Al. Stan, B. Rusu.
Antrenor: Tibor Selymeş.

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Iliev, Geraldo, Latovlevici -  L. Marinescu, Bicfalvi, Gardoş, Nicoliţă  - Onofraş - Bilaşco.
Rezerve: Stanca, Martinovici, Burdujan, Dică, Ricardo, Maicon, Galamaz.
Antrenor: Sorin Cîrţu.

Rezumat video Sportul Studentesc - Poli Timisoara 2-3 Etapa 25

|

Meci dramatic intre Sportul Studentesc si Poli Timisoara cu rasturnari de scor si final dramatic.

Poli Timisoara a jucat slab, dar ca o echipa care se respecta nu se impiedica de ultima clasata.

Scorul a fost deschis de Sportul prin Ferfelea in minutul 3, Timisoara a egalat prin Zăgrean in minutul 30. La pauza a fost 1-2, pentru Poli a inscris acelasi Zăgrean. Dupa pauza Sportul a reusit egalarea prin Balan in minutul 78 iar finalul a fost dramatic Poli salvandu-se prin Goga care a marcat golul victoriei.

Pentru o echipa de pe ultimul loc Sportul joaca frumos iar Timisoara a parut o echipa care inscrie cand trebuie.

Sportul Studentesc: 33. Viciu - 2. Beta, 5. D. Lung, 24. Patriche - 23. Maxim - 22. Postolache, 13. Ghinga - 30. Cr. Irimia, 10. Ferfelea, 28. T. Bălan - 9. Curelea
Rezerve: 40. Vreme, 29. Farmache, 26 Rusu, 19. Cruceru, 16. A. Lungu, 31. Cheţan, 18. Oct. Chihaia

Poli Timisoara: 29. Pantilimon - 20. Helder, 4. Luchin, 24. Ghionea, 6. Ignjatijevici - 10. Tameş, 25. Burcă, 55. Bourceanu, 27. Zicu - 17. Maghera, 15. An. Zegrean
Rezerve: 99. Taborda, 3. Krejci, 9. Axente, 13. Scutaru, 19. Nikolici, 21. Goga, 30. Rocha

Rezumat video Pandurii Targu Jiu - Victoria Branesti 4-2 Etapa 25

|

Victorie importanta in lupta pentru evitarea retrogradarii pentru Pandurii im meciul cu Victoria Branesti.

Pandurii si-au facut de cap, au jucat frumos si in minutul 82 scorul fiind de 4-0. Jucatorii Victoriei Branesti s-au trezit pe final reusit sa marcheze doua goluri.

Meci slab facut de Victoria Branesti care incepe sa aibe probleme cu retrogradarea daca mai joaca in felul acesta si nu obtine victorii.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleaşcă, Viera, Chiricheş, Cardoso - Pintilii, Vranjes, D. Nistor - Stromajer, Lemnaru, Brata
Rezerve: Lazar, Băcilă, Popete, Apostu, Avramescu, Neagu, Tătaru

Victoria Branesti: Savu - Maghici, Sg. Bar, Marincău, Lorincz, E. Nicola - Novac, Olariu, Ispir, D. Popa - B. Oprea
Rezerve: Bordeanu, Călinţaru, Al. Iacob, Poverlovici, Zuluf, Stan, Străuţ