Rezumat video Rapid - Dinamo 0-0 Etapa 21

sâmbătă, 12 martie 2011 |

Din 1994 un derby intre Rapid si Dinamo nu s-a mai terminat 0-0. Acest scor avantajeaza echipele rivale.

Meciul a fost unul echilibrat, ambele echipe au jucat mai mult sa nu primeasca gol. Un meci urat la mijlocul terenului care nu a parut a fii un derby.

Printre incalceala asta de pase au mai fost si cateva ocazii mai multe venite din greseli.

In a doua repriza Sumudica a riscat putin dar fara rezultat.

Dupa jocul din seara aceasta avem poate si raspunsul de ce echipele din Bucuresti nu mai domina clasamentul din Liga 1.

Echipe de start

Rapid: Coman - Costa, M. Antonio, Glauber, Bozovici - Roman, Grigore, Spadacio, Cesinha - Cassio, Pancu
Rezerve: Bornescu, Ezequias, Olberdam, Frunză, Grigorie, Sburlea, Herea

Dinamo: Dolha - Rubio, Moţi, Dr. Grigore, Diabate - Torje, Pătraşcu, Kone, Bakaj - Dănciulescu, Alexe
Rezerve: Naumovski, Crăciun, Mărgăritescu, C. Munteanu, Păun, Ţucudean, L. Ganea

Rezumat video FCM Tg Mures - Otelul Galati Etapa 21

|

Otelul Galati pierde partida din deplasare cu scorul de 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Diego Ruiz in minutul 66.

Dupa doua victorii consecutive Otelul Galati sufera prima infrangere din retur. Daca echipele aflate in lupta pentru titlu castiga meciurile din aceasta etapa au sansa de a se apropia de lider.

Otelul Galati a ratat spre finalul meciului cateva ocazii mari.

Gălăţenii rămîn cu 45 de puncte iar Timişoara şi Vasluiul se pot apropia la două, respectiv patru puncte de primul loc al clasamentului.

Echipe de start:

FCM Tg Mureş: Şteţca - Rus, Iencsi, Br Fernandes, Topici - Vasilache, Issa Ba, Fl Dan (căpitan), Astafei - Didi, Zaharia
Rezerve: Balauru, Ruiz, Cr. Munteanu, Răduţă, Dan Matei, Vîrtic, Petcuţ

Oţelul: Grahovac - Sălăgeanu, Perendija, Sg. Costin, Rîpă - Silviu Ilie, Giugiu, I. Neagu, Antal - Paraschiv - Pena
Rezerve: Brăneţ, Iorga, Cojoc, Sîrghi, Viglianti, Ochiroşii, Buş

Rezumat video U Cluj - Unirea 4-2 Etapa 21

|

Prima victori din 2011 pentru cei de la U Cluj. Cu aceasta victorie cei de la U Cluj se indeparteaza putin de zona fierbinte a clasamentului.

Recitalul de goluri a inceput in minutul 16 cand Mihalcea a avut o executie frumoasa, marcand printr-un lob peste Marius Popa. In minutul 35 Claudiu Niculescu a inscris la finalul unui atac prelungit. La 5 minute dupa ce a inceput repriza a doua Adrian Mihalcea a inscris din nou pentru 2-1. U Cluj a revenit din nou prin golul lui Machado in minutul 57.

Un moment decisiv pentru scorul partidei a fost eliminarea lui Mera.

Avantajul numeric a fost fructificat in minutele 76 (gol inscris de Adrian Cristea) si 94 (gol marcat de Voican).

Unirea pare condamnata la retrogradare dupa ultimele jocuri.

Universitatea Cluj: Popa - Buhuş, Pele, Abrudan, Ascoli - Delgado, Nasser, Păcurar, Ad. Cristea - Niculescu, Machado
Rezerve: Boşneag, Unguruşan, Tony, Boştină, V. Gheorghe, Voican, Mendy

Urziceni: Curcă - Homei, Teuşan, Mera, Lupu - Marcu, Onicaş, Scarlătescu, Senin - Mihalcea, Rusescu
Rezerve: Cernea, Ioniţă, Toşca, Mustaţă, Muzac, Blay, Buşcă

Despre Rapid - Dinamo din Etapa 21 - Liga 1

|

Un meci foarte important pentru ambele echipe pentru care o infrangere ar insemna iesirea din lupta pentru titlu.

Ambele echipe vin dupa rezultate dezamagitoare, Rapid dupa infrangerea de la Otelul iar Dinamo dupa egalul cu Pandurii.

Pentru Rapid nu o sa joace Marius Constantin care a primit 4 etape de suspendare.

Rapidistii vor sa se impuna dupa ce in meciul tur au pierdut cu 3-2 la capatul unui meci spectaculos dupa ce la pauza conduceau cu 0-2.

Jucătorii Rapidului au cinat joi seara la hotelul lui Copos, iar mesajul lui Dinu Gheorghe şi al lui Marius Şumudică a fost clar: "Demonstraţi că meritaţi să jucaţi la Rapid!".

Peste 500 de jandarmi vor asigura măsurile de ordine publică la meciul Rapid - Dinamo.

Rezumat video Victoria Branesti - Steaua Bucuresti 0-1 Etapa 21

vineri, 11 martie 2011 |

O victorie importanta pentru Steaua dupa toate evenimentele din ultima saptaman care o mentine in lupta pentru un loc in Europa League.

Singurul gol al partidei a fost inscris de Romeo Surdu, se pare dintr-o pozitie suspecta de ofsaid.

Ambele echipe au mai ratat cate o ocazie pe finalul meciului.

Atat Becali cat si Cartu au fost inspirati la primul 11 si cu putin noroc Steaua a castigat.

Victoria Brăneşti: Stoicescu - Maghici, Sg. Bar, Marincău, Nicola - Fl. Petre, Todoran, Novac, Ispir, Avram - C. Coman

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Martinovici, Gardoş, Brandan - Nicoliţă, Bicfalvi, Răduţ, Cr. Tănase - Surdu, Bilaşco

Rezumat video Pandurii Tg. Jiu - Gloria Bistrita 0-0 Etapa 21

|

Scorul la care s-a terminat meciul nu multumeste ambele echipe in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Gloria Bistrita a inceput bine avand cateva ocazii in debutul meciului, dupa care elevii lui Grigoraş au echilibrat meciul.

Meciul putea fi decis in minutul 68 dar Voiculeţ a rata penalty-ul dat la interventia lui Keita la Grecu.

Dupa acest meci Pandurii au acumulat 20 de puncte, în timp ce bistriţenii au 24 de puncte.

Pandurii: Mingote - G. Matei, Viera, Chiricheş, Grecu - Cl. Voiculeţ, Pintilii, Vranjes, Nistor - Apostu, Lemnaru
Rezerve: Lazăr, Avramescu, Popete, Brata, A. Voinea, I. Rada II, Pleaşcă

Gloria: Albuţ - Al. Tudose, Corallo, Mandea, Caffaso - Achim, R. Mărginean, Anton, C. Petre - Băjenaru, Cavalli
Rezerve: I. Irimia, Velcovici, Năstase, D'Agostino, Nalaţi, I. Iordache, Keita

Primul meci al Stelei cu Cartu antrenor... sau Becali antrenor?

|

Situatia Stelei este dupa parerea mea foarte complicata deoarece are un patron care nu are rabdare si nici lotul nu este foarte bun.

Meciul din seara asta de pe Antena 1, ora 20:30, va fi primul cu noul antrenor Sorin Cârţu. Prin faptul ca Becali a anuntat in declaratiile anterioare 6-7 chiar 8 titulari se poate spune ca Becali este antrenor principal si Cârţu secund, dupa numarul de jucatori pe care ii propune fiecare in echipa.

Chiar daca la prima vedere Victoria Brăneşti pare victima sigura, Steaua daca face un meci la fel de prost ca cel cu FC Brasov are toate sansele sa piarda cele 3 puncte.

Cred ca nici bine nu apucase Cârţu sa-i dea banderola de capitan lui Bicfalvi,  Becalii la GSP TV a anuntat noul capitan: Tătăruşanu.

Becali: "Am vorbit cu mai mulţi oameni din galerie. Mi-au spus că au o rugăminte la mine, că nu mă obligă, dar ei vor ca Tătăruşanu să fie căpitan de echipă. Mi-au zis că, dacă îi respect, acesta trebuie să poarte banderola. Am fost de acord şi i-am comunicat şi lui Cârţu. Tătăruşanu va fi căpitan de acum înainte".

Becalii daca nu o sa inteleaga ca la Steaua trebuie un antrenor bun, cativa jucatori si 1-2 sezoane de liniste o sa fie patronul unei echipe de locul 3-4-5-6.

|

Comisia de Disciplină din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal a discutat cazul Stelei si a hotarat o amenda de 10.000 de lei.

Motivul acestei amenzi o cosntituie faptul ca asa-zisii suporteri au aruncat cu bulgari la meciul cu FC Brasov din etapa 20. Chiar daca uneori faptele care se petrec pe gazon nu te incanta manifestari de genul acesta fac mult rau echipei.

Tot in aceasta adunare s-au hotarat si pedepsele pentru Marius Constantin - Rapid (suspendat 4 etape şi amendat cu 8.000 de lei), George Galamaz - Steaua (suspendat o etapă şi amendat cu 740 lei), Epaminonda Nicu - Unirea Urziceni şi Rafael Bastos - CFR Cluj (suspendaţi o etapa si amendati cu 740 lei).

Cluburile Universitatea Craiova, Unirea Urziceni şi Victoria Brăneşti au fost amendate cu 910 lei fiecare din cauza comportării neregulamentare (5 galbene).

Etapa 22 Liga 1: Programul si televizarile

|

Derby-ul etapei este Steaua - Vaslui iar meciuri interesante sunt: Oţelul Galaţi - "U" Cluj si Victoria Brăneşti - FC Timişoara.

Vineri, 18.03.2011:

Gaz Metan Mediaş - Pandurii Tg. Jiu (ora 16:30, GSP TV)
Victoria Brăneşti - FC Timişoara (ora 18:30, Digisport)
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti (ora20:30, Antena1)

Sîmbătă, 19.03.2011:

Oţelul Galaţi - "U" Cluj ora (15:00, GSP TV)
Steaua - Vaslui ora (20:30, Digisport)

Duminică, 20.03.2011:

CFR Cluj - Sportul Studenţesc ora (16:00, GSP TV)
Universitatea Craiova - Astra Ploieşti ora (18:00, Digisport)
Dinamo - FCM Tg. Mureş ora (20:00, Digisport)

Luni, 21.03.2011:

Unirea Urziceni - FC Braşov ora (20:30, GSP TV)

Meciuri Europa League 10 martie 2011

|

In a doua competitie ca importanta pentru cluburi din Europa sunt programate urmatoarele meciuri:

Braga - Liverpool -- ora 20:00 (in direct pe Sport.ro)
PSV - Rangers -- ora 20:00
Leverkusen - Villarreal -- ora 20:00
CSKA Moskva - Porto -- ora 20:00
Twente - Zenit -- ora 22:05
Ajax - Spartak Moskva -- ora 22:05
Dynamo Kyiv - Man. City -- ora 22:05 (in direct pe Sport.ro)
Benfica - PSG -- ora 22:05

Rezumat video Schalke 04 - Valencia 3-1

miercuri, 9 martie 2011 |

Dupa golul inscris de Ricardo Costa de Valencia cei de la Schalke 04 s-au trezit si au castigat cu 3-1. Pentru Schalke 04 au marcat Farfan (2 goluri) si Gavranovic.

In urma acestui scor Schalke 04 se califica in sferturile Champions League.

SCHALKE: Neuer - Uchida, Howedes, Metzelder, Escudero - Farfan, Kluge, Matip, Jurado - Raul, Gavranovic
Rezerve: Schober, Sarpei, Edu, Papadopoulos, Charisteas, Karimi

VALENCIA: Guaita - Bruno Saltor, D. Navarro, Ricardo Costa, Mathieu - Ever Banega, Mehmet Topal - Joaquin, Pablo Hernandez, Mata - Aduriz
Rezerve: Cesar Sanchez, Albelda, Soldado, Vicente, Jonas, Costa, Jordi Alba

Rezumat video Tottenham - AC Milan 0-0

|

Dupa meciul din seara asta se dovedeste ca rezultatul din tur nu a fost intamplator.

Un meci la mijlocul terenului, in care Tottenham s-a aparat iar AC Milan a atacat dar fara ocazii importante.

Tottenham cu ajutorul golului marcat in tur se califica in sferturile Champions League.

TOTTENHAM: Gomes - Corluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modric, Pienaar - Van der Vaart - Crouch
Rezerve: Cudicini, Hutton, Bale, Jenas, Pavlyuchenko, Defoe, King

AC MILAN: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski - Seedorf, Boateng, Flamini - Robinho, Pato - Ibrahimovic
Rezerve: Amelia, Strasser, Papastathopoulos, Oddo, Merkel, Yepes, Antonini

Meciuri Champions League 9 martie 2011

|

Miercuri 9 martie sunt programate meciurile: Tottenham Hotspur - AC Milan (1-0 in tur) si Schalke 04 - Valencia (1-1 in tur).

Tottenham pleaca cu un avantaj dupa scorul din tur si spera sa continue seria de victorii de pe teren propriu. Si pentru Tottenham Hotspur este pentru prima data cand se califica in optimi. Se anunta un meci interesant prin faptul ca londonezii sunt foarte buni pe teren propriu iar cei la AC Milan nu-si pot permite sa fie eliminati din nou din optimi (ar fi a treia oara).

AC Milam nu a mai fost prezenta in sferturi in 2007. Daca ne luam dupa palmares italienii nu sunt favoriti - in Anglia cei de la AC Milan au avut 5 remize si 8 infrangeri. In meciul din seara asta le trebuie o victorie.

Meciul dintre Schalke 04 si Valencia este unul foarte echilibrat.

Schalke 04 nu a pierdut nici un meci in grupele Champions League pe teren propriu in timp ce Valencia nu a piedut in grupe in deplasare.

Rezumat video FC Barcelona - Arsenal Londra 3-1

|

Dupa un meci mai mai putin convingator pe terenul lui Arsenal - cel putin in repriza a doua, Barcelona si-a revenit si a castigat cu 3-1.

Pentru Barcelona a inscris Messi in minutul 45 si 71(din penalty) si Xavi minutul 69 iar pentru Arsenal a marcat tot un jucator al Barcelonei, Busquets(autogol).

Arsenal a jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Van Persie din minutul 56.

Se poate spune ca Barcelona a avut si putin noroc prin eliminarea lui Van Persie.

FC Barcelona: Victor Valdes - Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano (Maxwell '90) - Xavi, Mascherano (Keita '88), Iniesta - Pedro Rodriguez, Messi, Villa (Affelay '82).

Arsenal Londra: Szczesny (Almunia '19) - Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy - Wilshere, Diaby - Rosicky (Arşavin '73), Fabregas (Bendtner '78), Nasri - Van Persie.

Rezumat video Sahtior Donetk - AS Roma 3-0

|

Meci foarte frumos aseara intre Sahtior Donetk si AS Roma, dar cel mai frumos a fost scorul inregistrat la sfarsitul meciului. AS Roma a pierdut la scor de neprezentare.

Sahtior Donetk s-a calificat pentru prima data in sferturile Champions League.

La AS Roma Bogdan Lobont a fost rezerva.

Recitalul de goluri a inceput din prima repriza prin golul lui Hubschman minutul 18 si a continuat in a doua repriza prin golurile lui Willian minutul 58 şi Eduardo minutul 87.

AS Roma a avut si ghinion, ratand un penalty prin Borriello în minutul 28 si jucand in inferioritate din minutul 41 cand a fost eliminat Mexes.

Ca orice antrenor care se respecta Mircea Lucescu vrea mai mult declarand: "Aşteptăm tragerea la sorţi şi sper să mai adunăm victorii în Ligă."

Pentru Mircea Lucescu este cea de-a treia calificare în optimile UCL, după ce a reuşit aceeaşi performanţă cu Inter Milano (1999) şi Galatasaray (2001).

Echipele de start

Şahtior Doneţk: Piatov - Srna, Cigrinski, Rakiţki, Raţ - Mihtarian (Alex Teixeira '67), Hubschman - Douglas Costa (Eduardo '60), Jadson, Willian - Luiz Adriano (Marcelo Moreno '75). Antrenor Mircea Lucescu.

AS Roma: Doni - N. Burdisso, Juan, Mexes, Riise - Taddei (Rosi '46), Pizarro, De Rossi, Perrotta (Caprari '86) - Borriello, Vucinici (Brighi '65). Antrenor: Vincenzo Montella.

|

Marti 8 martie sunt programate meciurile: Barcelona - Arsenal (1-2 in tur) Londra si Şahtior Doneţk - AS Roma (3-2 in tur).

Meciul dintre Barcelona - Arsenal din cauza absentelor (Pique -suspendat, Puyol - incert, antrenorul Guardiola - are probleme medicale la Barcelona si Van Persie si Walcott - accidentati, Fabregas - incert la Arsenal) este si meciul marilor absente.

Daca la prima vedere Barcelona avea prima sansa dupa scorul din tur Arsenal pleaca cu un avantaj.

Palmaresul celor doua echipe este de invidiat, Arsenal nu este invinsa de 3 luni in Premier League, in timp ce Barcelona a castigat 18 din cele 21 de partide de pe teren propriu in toate competitiile.

Meciul important pentru toti romanii, sau cel putin asa ar trebuii sa fie este Şahtior Doneţk - AS Roma. Este un meci foarte important pentru Mircea Lucescu, dupa parerea mea cel mai bun antrenor al ultimilor ani.

Şahtior Doneţk este pentru prima data in aceasta faza a competitiei.

Rezumat video: FC Vaslui - U. Cluj 2-0 Etapa 20

luni, 7 martie 2011 |

FC Vaslui castiga meciul de pe terenul propriu si ramae in carti pentru titlu. Chiar daca mai sunt multe etape, vicotiile Otelului si Timisoarei oblica si pe FC Vaslui sa castige.

In urma unui meci slabut calitativ, dar cu un gol frumos, FC Vaslui castiga pe ren propriu cu 2-0.

Golurile au fost marcate de Paul Papp minutul 42 si Adailton in minutul 79.

Chiar daca au dorit sa castige macar un punct care sa-i ajute in lupta pentru evitarea retrogradării U Cluj s-a recunoscut invinsa dupa cele 90 de minute.

FC Vaslui ramane la 7 puncte in spatele Otelului.

FC Vaslui: Kuciak - Papp, Cânu, David Rivas, Milanov - Sînmărtean, Raul Costin, Genchev, Milisavijević - Adailton, Yero Bello
Rezerve: Cerniauskas, Campano, Pouga, Bălace, Temwanjera, Gheorghiu, Neagu

U Cluj: M.Popa - Unguruşan, Abrudan, Pelé, Ascoli - Boştină, Menassel, Adrian Cristea, Bazzi, Delgado  - Tony
Rezerve: Boştină, Cojocnean, Mendy, Păcurar, Machado, Voican, Niculescu

Rezumat video: Universitatea Craiova - Victoria Branesti 1-1 Etapa 20

|

Meci egal pe stadionul Ion Oblemenco dintre Craiova si Branesti in etapa 20 a Ligii 1.

Victoria Branesti a reusit deschiderea scorului inca din prima repriza prin Coman. Craiova a reusit sa obtina un punct cu 10 minute inainte de final prin reusita lui Mihai Costea.

In prima repriza Victoria Branesti s-a aparat asteptand ocazia unui contraatac. Dupa deschiderea scorului treptat s-a retras treptat.

Craiova a atacat gaotic si fara idei. In ultima jumatate de ora a partidei atacurile elevilor lui Nicolo Napoli s-au adunat cautand cu disperare egalarea.

Echipa de start:

Craiova: Lung Jr. - Buleică, Zoro, D. Stoica, W. Lopez - Prepeliţă, Wendel, Ologu (Gângioveanu 65) - M. Costea, Subotic (Stoianoff 65), Fl. Costea

Victoria: Stoicescu - Maghici, Sg. Bar, Marincău, E. Nicola - Fl. Petre (Al. Iacob 58), Ispir, Novac, B. Oprea, R. Avram - Coman (Simion 84).

Marius Lacatus a demisionat

|

Dupa meciul dezastruos de aseara si cred mai ales pentru faptul ca Steaua a ratat ocazia sa treaca pe locul 3, Marius Lacatus a demisionat.

Demisia era previzibila dupa declaratiile de aseara.

Pacat pentru Lacatus ca a ajuns iar in situatia asta!

Informatia despre demisia lui Mariu Lacatus a fost confirmata si de Gigi Becali care a declarat ca "Am fost şi eu acolo. A venit în faţa echipei şi a anunţat că îşi dă demisia".

Locul lui Marius Lacatus va fi luat temporar de Caramarin si Edi Iordanescu "Discuţiile au decurs simplu. El a stat în faţa jucătorilor şi le-a spus că a decis să renunţe. Asta a fost tot! Antrenamentele le vor susţine Caramarin şi Edi Iordănescu. Trebuie să promoveze jucătorii tineri pînă la final" a anuntat Gigi Becali.

Dintre informatiile care vin dispre Steaua amintest:
- Fără Galamaz şi Geraldo etapa viitoare,
- Becali: "E nevoie de dictatură! Bicfalvi va fi căpitan",
- Becali: Anul este compromis, obiectivul noului antrenor va fi promovarea tinerilor,
- Becali: Nu mai las hăţurile din mână. Cum le-am lăsat s-a ales praful. etc.

Rezumat video: Steaua - FC Brasov 0-3 Etapa 20

duminică, 6 martie 2011 |

Steaua a fost umilita in seara asta in Ghencea!!!

La acest scor nu se prea pot spune multe cuvinte. FC Brasov a jucat FOARTE bine si Steaua FOARTE prost.

Jucatorii de la FC Brasov au intrat pe teren mult mai motivati, au alergat mai mult si au marcat 3 goluri frumoase. Pentru o echipa care se lupta pentru evitarea retrogradarii FC Brasov arata foarte bine!

Dupa cum a jucat Steaua in seara asta nu vad daca o sa prinda o cupa europeana. Chiar daca la Craiova a marcat Steaua nu a aratat nici in meciul respectiv prea mult fotbal. Uni au spus ca a jucat pragmatic, dupa meciul din seara asta se poate spune ca a avut noroc ca a marcat.

Pentru FC Brasov au marcat Marian Cristescu minutul 31, Filipe Teixeira minutul 34 si Cristian Daniel Oroş minutul 63.

Meciul a mai fost intrerupt si pentru trasarea(dezapezirea) liniilor. Galamaz a fost eliminat pentru ultimele 20 minute ale meciului.

Gigi Becali a plecat de la stadion dupa inscrierea primului gol de FC Brasov si a declarat:"Lacatus PLEACA daca pierde cu Brasov!".

Echipe de strat

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Ricardo, Marinescu - Burdujan, Dică, Tănase - Bilaşco
Rezerve: Stanca, Emeghara, Gardoş, Szekely, Răduţ, Nicoliţă, Surdu

Rezerve: Kacsa, Majernik, I. Voicu, Martinovici, Fl. Stîngă, Hadnagy, C. Năstăsie

|

Adrian Mutu pare sa-si revina si sper sa marcheze o dubla si la nationala.

Despre Steaua - FC Brasov din Etapa 20

|

Cu 20 de minute inaintea meciului dintre Steaua - FC Brasov ninge ca-n povesti in Ghencea.

Daca invinge astazi Steaua urca pe locul 3 din campionat si se va afla la 10 puncte de lider.

Steaua vine dupa o victorie cu Craiova iar FC Brasov dupa un egal cu U Cluj.

Burdujan este pentru prima data titular.

Meciul este transmis de DigiSport.

FC Braşov: Marc - Ad. Rusu, Gaucho, Oroş, Ionescu - Cristescu - Viveiros, Ilyes, Toloza, Teixeira - Chipciu

Rezumat video: Gaz Metan Medias - Astra Ploiesti 0-0 Etapa 20

|

Un meci la mijlocul terenului cu cateva ocazii de poarta se poate spune depre meciul dintre Gaz Metan Medias si Astra Ploiesti.

Gaz Metan Medias a castigat doar un punct in cele doua etape din retur; in prima etapa a fost invins de Timisoara.

Selymeş a organizat foarte bine apararea si a reusit sa nu primeasca gol cu echipa sa, in prima parte a reprizei a doua chiar a reusit sa domine dar fara ocazii importante.

Spre final Gaz Metan Medias a avut o mare ocazie de a marca dar Litu a ratat.

Spre final rezultatul parea sa le multumeasca pe ambele echipe.

Gaz Metan Mediaş: 12. Pleşca - 3. Trtovaci, 19. Fl. Lazăr, 13. Akaki, 29. Vukadinovici - 25. Z. Markovici (9. Liţu '46), 21. Todea - 17. Dudiţă, 7. Kubala (22. Pârvulescu '60), 15. Hoban - 10. Bratu (18. Bawab '67). Antrenor: Cristian Pustai.

Astra Ploieşti: 77. C. Grigore - 2. Măţel, 4. Mihalache, 3. Oprsal, 13. Junior Morais - 18. Strătilă (9. Budescu '65), 6. L. Goian, 8. Takayuki Seto, 7. Paulinho (20. Stan '46), 11. Tigoianu (13. Rusu '90+2) - 14. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.