Rezumat video U Cluj - Gaz Metan Medias 2-2 Etapa 25

sâmbătă, 9 aprilie 2011 |

Chiar daca la pauza U Cluj conducea cu 2-0 nu a fost destul pentru a castiga meciul cu Gaz Metan.

Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu, ambele din lovitura libera, in minutele 41 si 43. Gaz Metan Medias si-a revenit in repriza a doua, cand Eric de Oliveira dupa ce a rata un penalty a marcat de la 20 de metri in minutul 70. Pe final tot oaspetii au fost mai proaspeti din punct de vedere fizic si au reusit egalarea prin Dan Roman in minutul 87.

De remarcat ca U. Cluj a mai avut un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid in minutul 94.

Echipe de start

U Cluj: M. Popa - Buhuş, Pele, D. Munteanu, Mendy - Cojocnean, Balde, Boştină, Ad. Cristea - Niculescu, Machado
Rezerve: Matache, Ascoli, Voican, Bazzi, Unguruşan, Tony, V. Gheorghe,
Antrenor: Ionuţ Badea

Gaz Metan Medias: Pleşca - R. Zaharia, Akaki, Markovici, Trtovac - Bawab, Kubala, Hoban, Pîrvulescu - Eric, Aganovici
Rezerve: Vîtcă, Bozeşan, Buzean, Del Campo, Dudiţă, R. Miclea, D. Roman
Antrenor: Cristi Pustai

Rezumat video FC Brasov - Gloria Bistrita 0-1 Etapa 25

|

Trei puncte importante castigate de Gloria Bistrita in deplasare la revenirea pe banca a lui Florin Halagian.

Joc slab facut de FC Brasov dupa meciurile frumoase cu Otelul, Steaua si Vaslui.

Scorul a fost deschis repede de Gloria Bistrita, in minutul 2 prin D'Agostino. Dupa deschiderea scorului a urmat o partida incalcita la mijlocul terenului, cu foarte multe pase gresite.

Dupa aceasta victorie cele doua echipe au facut rocada in clasament.

FC Brasov: Hăisan - Cr. Ionescu, Oros, Goldim, Ad. Rusu - Chipciu, Ilyeş, Toloza, M. Cristescu, Williams - Cardoso.
Antrenor: Antonio Conceicao

Gloria Bistrita: Albuţ - Achim, Corallo, Szukala, Cafasso - Keita, R. Mărginean, P. Anton, D'Agostino - Nalaţi, Cavalli.
Antrenor: Nicolae Manea

Rezumat video FC Vaslui - Dinamo 2-0 Etapa 25

|

O victorie importanta pentru FC Vaslui, in meciul cu Dinamo disputat pe teren propriu, in lupta pentru titlu si pentru cupele europene.

Dupa victoria impotriva lui FC Brasov dinamovistii au visat ca au intrat in lupta pentru titlu sau cel putin pentru locul 2.

Scorul a fost deschis in prima repriza in minutul 24 de Wesley si a fost majorat de Canu in minutul 48.

Dupa acest scor Dinamo se afla la 12 puncte in spatele Otelului iar FC Vaslui se mentine pe locul 3.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 4. Ghencev, 3. Papp, 28. Cînu, 20. Milanov - 8. Ad. Gheorghiu, 30. R. Costin, 80. Wesley, 18. L. Sînmărtean - 10. Adailton, 25. Bello
Rezerve: 12. Cerniauskas, 9. Pouga, 11. Milisavljevici, 15. Aticah, 17. Bălace, 23. Pavlovici,  26. Farkas
Antrenor: Viorel Hizo

Dinamo: 23. Naumovski - 3. Rubio, 4. Moţi, 21. D. Grigore, 2. Diabate - 22. Torje, 5. D. Kone, 8. B. Pătraşcu, 20. Bakaj - 25. Dănciulescu, 10. Alexe
Rezerve: 34. Bălgrădean, 7. C. Munteanu, 16. Bordeanu, 18. Bărboianu, 19. L. Ganea, 24. V. Găman, 30. Vl. Munteanu
Antrenor: Ioan Andone

Rezumat video Unirea Urziceni - Otelul Galati 0-3 Etapa 25

|

Ca un adevarat lider al campionatului Otelul Galati invinge cu 3 la 0 echipa de pe penultimul loc, Unirea Urziceni.

Cu cea mai buna echipa trimisa pe teren, dupa ce s-au odihnit jucatorii cei mai importanti, Unirea Urziceni nu a putut tine piept Otelului.

Otelul Galati a profitat si de pe urma unor greseli de arbitare. Pentru Otelul a marcat Ibeh minutul 8, L. Iorga minutul 74, si Punoševac minutul 90.

Otelul Galati ramane lider dar se pregateste pentru intalnirea cu Steaua, miercuri 13 aprilie.

Unirea Urziceni: G. Curcă - Mustaţă, Mera, Teuşan, V. Lupu - Blay, Pădureţu - Tobă, I. Apostol, A. Pătraş - Rusescu
Rezerve: Cernea, Toşca, Senin, Muzac, Al. Pădureţu, Scărlătescu, Mihalcea

Otelul Galati: Grahovac - Rîpă, Sîrghi, Sg Costin, Sălăgeanu - I. Neagu, Giurgiu - Ibeh, L. Iorga, S. Ilie - Pena

|

Victorie foarte importanta pentru Rapid in fata CFR-ului care ramane in lupta pentru o cupa europeana.

Meci slab calitativ si pe alocuri chiar urat, cu multe intreruperi cauzate de faulturi, in concluzie un joc urat la mijlocul terenului.

Golul a fost marcat in minutul 32 de Spadacio de la o distanta de 30 metrii. La un meci atat de plictisitor macar golul a fost frumos!

Pacat ca CFR-ul nu joaca nimic in acest retur, care dupa aceasta etapa s-a animat si devine foarte interesat!

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Cadu, Nuno Diogo, Nicoară - Hora, E Kone, Kivuvu, G. Mureşan, Bastos - Sg Buş
Rezerve: Mincă, Bakary Sare, Nicoară, Leo Veloso, E. Kone, Batin, Bud

Rapid: Straton - Rui Duarte, Glauber, Marcos Antonio, Ezequias - Grigorie, Olberdam, Spadacio, Cesinha - Herea, Cassio
Rezerve: Coman, Vidanov, Frunză, Sburlea, Pancu, Candido Costa

Rezumat video Universitatea Craiova - Pandurii 0-2 Etapa 24

|

Rezultat care aproape era de asteptat dupa toate scandalurile si schimbarile din ultima vreme la Craiova.

Dupa aceasta infrangere sunt sanse foarte mari ca la anul Universitatea Craiova sa evolueze in liga inferioara.

Pentru Pandurii au marcat Stromajer si Lemnaru.

Universitatea Craiova: S. Lung Jr - Dănănae, Zoro, D. Lopes, Buşu - Prepeliţă, Wendel, D. Stoica, Gîngioveanu - M. Costea, Subotici.

Pandurii: Mingote - Pleaşcă, Viera, Chiricheş, Grecu - Pintilii, Nistor - Stromajer, Vranjes, Cardoso - Lemnaru.

Meciuri 7 aprilie sferturi Europa League

|

Meciuri 7 aprilie sferturi Europa League:

Benfica - PSV (ora 22:00, in direct pe Sport.ro)
Villarreal - Twente (ora 22:00)
Braga - Dinamo Kiev (ora 22:00)

Rezumat video Chelsea - Manchester United Sferturi 0-1 Champions League

miercuri, 6 aprilie 2011 |

Chiar daca a fost invinsa in campionat cei de la Manchester United au invins aseara cu scorul de 0-1 pe terenul rivalilor de la Chelsea.

Au fost ocazii de a inscrie dar singurul gol al meciului a fost marcat de Rooney inca din prima repriza.

In mod surprinzator singurul meci interesant din returul sferturilor Champions League este cel dintre Manchester United si Chelsea.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Ivanovici, Terry, A. Cole - Ramires, Lampard, Essien, Zhirkov - Drogba, Torres.
Antrenor: Carlo Ancelotti

Manchester United: Van der Sar - Evra, R. Ferdinand, Vidic, Rafael - Park, Carrick, Valencia, Giggs - Rooney, Hernandez.
Antrenor: Sir Alex Ferguson

Rezumat video Barcelona - Sahtior Donetk 5-1 Sferturi Champions League

|

Meci de cosmar pentru Sahtior in sferturile de finala ale Champions League pe terenul celor de la Barcelona.

Parerea mea este ca dupa modul cum a jucat Barcelona nici o echipa nu putea castiga.

In ciuda scorului Sahtior a jucat bine, dar a avut ghinion. Barcelona a deschis scorul repede, inca din minutul 2. La scorul de 1-0 Sahtior a avut 3 ocazii de a inscrie. La acest nivel daca nu marchezi in ocazia urmatoarea inscrie echipa adversa.

Nu se mai pune problema echipei care s-a calificat mai departe dupa acest scor, meciul din retur fiind doar de imagine.

Barcelona: Valdes - D. Alves, Pique, Busquets, Adriano - Xavi, Mascherano, Iniesta, Keita - Villa, Messi.
Antrenor: Pep Guardiola.

Sahtior Donetk: Piatov - Srna, Ishchenko, Rakiţki, Raţ - Mhitarian, Hubschmann - Douglas Costa, Jadson, Willian - Luiz Adriano.
Antrenor: Mircea Lucescu.

Rezumat video Dinamo - FC Brasov 2-1 Etapa 24

|

Dinamovistii au trait periculos dupa ce au fost condusi cu 0-1 de FC Brasov.

FC Brasov nu se dezminte si se lasa greu invinsa sau castiga meciurile cu echipele cu pretentii la titlu.

Surprinzator pentru Dinamo este numarul de suporteri (in jur de 1200) de pe stadion.

Brasovul joaca frumos si poate din sezonul viitor vor avea si pretentii la campionat sau cupe europene.

Dinamo: Dolha - Bărboianu, Grigore, Moţi, Bordeanu- Torje, Kone, Bakaj, C. Munteanu - Alexe, Ganea
Rezerve: Naumovski, Rubio, Pătraşcu, Ţucudean, Găman, Dănciulescu, V. Munteanu

FC Brasov: Hăisan - Voicu, Gaucho, Oros, C. Ionescu - Toloza, Martinovic - Viveiros, Ilyes, Chipciu - Teixeira
Rezerve: Kajcsa, Stângă, Majernik, Hadnagy, Distefano, Cardoso, William.

Rezumat video Otelul Galati - FC Vaslui 0-0 Etapa 24

|

Scor de egalitate in derby-ul etapei din Liga 1. Supa acest scor Otelul Galati ramane pe primul loc iar FC vaslui la 5 puncte diferenta.

Ambele echipe dupa jocul prestat au fost mai preocupate sa nu primeasca gol decat sa marcheze.

"Sunt puţin supărat, pentru că atunci cînd joci acasă îţi doreşti cele 3 puncte, dar trebuie să fiu şi realist. Trebuie să felicit jucătorii pentru efort, este un punct cîştigat pe teren. O competiţie se poate cîştiga şi la un singur punct distanţă. Ştim că etapă de etapă ne aşteaptă meciuri pe muchie de cuţit şi nimeni nu ne va primi cu flori.
Adversarii să nu vorbească de arbitraj, că asta este neobrăzare. Eu aş avea multe de spus pe tema asta", a spus Marius Stan la sport.ro

Bafta ambelor echipe!

Otelul Galati: Grahovac - Rîpă, Sg. Costin, Perendija, Sălăgeanu - Antal, I. Neagu, Giurgiu, S. Ilie - Paraschiv, Viglianti
Rezerve: Brăneţ, Sîrghi, Punosevac, I. Filip, Cojoc, Iorga, Pena

FC Vaslui: Kuciak - Papp, Cînu, Ghencev, Milanov - Ad. Gheorghiu, R. Costin, Wesley, Milisavljevici - Bello, Adailton
Rezerve: Cerniauskas, Campano, Zmeu, Pouga, Ananng, Farkas, Bălace

Dinamo - FC Brasov LIVE pe Antena 1 ora 20:00

|

Meci foarte important in seara asta pentru Dinamo care nu isi mai permite nici un pas gresit.

In cazul unei infrangeri se poate ajunge si la demiteri.

Meciul este in direct pe Antena 1 si va incepe la ora 20:00.

Se pare ca Danciulescu va fi odihnit pentru partida cu FC Vaslui.

Rezumat video Poli Timisoara - Astra Ploiesti 2-2 Etapa 24

|

Meci frumos intre Poli Timisoara si Astra Ploiesti, cu o rasturnare de scor dupa ce in minutul 70 ploiestenii conduceau cu 0-2.

Este de remarcat faptul ca inca Pili Timisoara nu a fost invinsa sezonul acesta.

Au fost cateva decizii discutabile ale arbitrului, dar au fost de ambele parti si parerea mea ca nu au influentat scorul final.

Poli Timisoara chiar daca a devenit lider dupa acest scor, trebuie sa astepte rezultatul dintre Otelul si FC Vaslui.

Poli Timisoara: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Luchin, Ignjatijevici - Zicu, Bourceanu, Alexa, Curtean - Magera, Axente
Rezerve: Taborda, Tameş, Burcă, Nikolici, Zăgrean, Rocha, Scutaru

Astra Ploiesti: Grigore - Măţel, Ov.Mihalache, L.Goian, Junior Morais - Strătilă, N'Doye, Takayuki, Tigoianu - Budescu - Miranda
Rezerve: Miron, Oprsal, Croitoru, Tigăşanu, Fatai, Rusu, Stan

Rezumat video Gaz Metan Medias - FCM Targu Mures 0-0 Etapa 24

|

Se poate spune ca cei de la Gaz Metan nu au facut un joc stralucit, deoarece nu au reusit sa castige chiar daca au jucat mai mult de o repriza cu un om in plus, dupa eliminarea lui Bruno Fernandes de la FCM Targu Mures.

Dupa acest scor Gaz metan are 38 de puncte si este pe locul 5 (cu 1 punct mai mult decat Dinamo si Rapid) iar FCM Targu Mures este pe locul 10 si au 30 de puncte.

GAZ METAN: Pleşca - R. Zaharia, Akaki, Fl. Lazăr, Markovici - Todea, Hoban - Al. Muntean, Eric, Bawab - D. Roman
Rezerve: Vîtcă, Buzean, Raul del Campo, Trtovac, Dudiţă, Aganovici, Miclea

FCM TG. MUREŞ: Balauru, L. Rus, B. Fernandes, D. Matei, Iencsi, Szilagyi - Vasilache, Fl. Dan, Astafei - L. Răduţă, D. Zaharia
Rezerve: Şteţca, Cordoş, Vîrtic, Petcuţ, C. Munteanu, Magalhaes, Vagner

Meciuri Champions League 6 aprilie 2011 - Sferturi de finala

|

Miercuri 6 aprilie sunt programate in Sferturi de finala ale Champions League meciurile: Barcelona - Sahtior Donetk si Chelsea - Manchester United.

Meciul interesant pentru noi, romanii este Barcelona - Sahtior Donetk. Mircea Lucescu pare dupa declaratiile de pana acum increzator in echipa. Parerea mea este ca nu are sanse in fata Barcelonei dar SPER sa ma insel. Totusi Sahtior Donetk a castigat pe Camp Nou în decembrie 2008! Bafta lui Rat in fata lui Messi!!!

Celalalt sfert de finala Chelsea - Manchester United este un derby din campionatul Angliei. Cele doua echipe au dominat campionatul intern in ultimii ani.

Rezumat video Internazionale Milano - Schalke 04 2-5 Sferturi Champions League

marți, 5 aprilie 2011 |

Multi nervi in ambele partide din aceasta seara in Champions League si acest lucru s-a vazut prin eliminarea lui Chivu.

Eliminarea lui Chivu s-a petrecut in minutul 62 (al doilea cartonas galben) in momentul in care scorul era deja 2-4 pentru Schalke 04.

Dupa parerea mea si Schalke 04 este calificata mai departe, meciul din retur fiind doar o formalitate. Nici in acest caz nu cred ca mai pot face ceva in retur cei de la Internazionale.

Internazionale: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, CHIVU, Zanetti - Stankovici, Thiago Motta, Cambiasso - Sneijder - Eto'o, Milito

Schalke 04: Neuer - Uchida, Matip, Howedes, Uchida - Farfan, Papadopoulos, Jurado, Baumjohann - Raul, Edu

Rezumat video Real Madrid - Tottenham Hotspur 4-0 Sferturi Champions League

|

Meciul s-a decis in momentul eliminarii lui Peter Crouch.

Realul nu s-a grabit in atac ci a jucat calm si golurile au venit.

La acest nivel si in fata unei astfel de echipe tot ce putea spera Tottenham era sa nu primeasca multe goluri sau sa marcheze si ea, lucru care nu s-a intamplat.

Dupa acest scor Realul este aproape calificata, meciul din retur fiind doar o formalitate. Nu cred ca Tottenham va putea intoarce scorul in retur.

Echipe de start:

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Di Maria, Xabi Alonso, Khedira - Ozil - Adebayor, Cr. Ronaldo

Tottenham: Gomes - Corluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modrici, Bale - Van der Vaart - Crouch

Rezumat video Steaua - Unirea Urziceni 5-0 Etapa 24

|

Meci despre care nu se prea poate spune multe! Steaua a jucat cu o fantona a echipei Unirea Urziceni, fosta campioana!

Steaua a deschis repede scorul, l-a majorat dupa care a fost doar un meci de antrenament cu public.

Marcatori: Nicoliţă (7), Geraldo (10), Dică (64), Geraldo (75), Burdujan (83).

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Martinovici, Geraldo, Brandan - Gardoş - Nicoliţă, N. Dică, L. Marinescu - Bilaşco, Surdu

Unirea Urziceni: Curcă - E. Nicu, Teuşan, M. Ioniţă, Senin - G. Marcu, Tobă, Muzac, Tene, Busca - Ad. Mihalcea

Rezumat video Gloria Bistrita - U Cluj 2-4 Etapa 24

|

Meci foarte frumos, calitativ si in viteza, lucru foarte rar in Liga 1, intre Bistrita si U Cluj.

De remarcat este faptul ca U Cluj castiga dupa ce a fost condusa cu 1-0 si a avut un om in minus din minutul 28.

Dupa scor U Cluj a jucat foarte bine, dar si Bistrita nu s-a lasat mai prejos. Jocul celor de la U Cluj a fost mai bun in a doua repriza cand de la cabine a iesit o alta echipa.

Dupa acest scor U Cluj are 30 de puncte şi urcă pe locul 10, în timp ce Gloria Bistrita rămîne pe locul 14 cu 27 de puncte.

Gloria Bistrita: Albuţ - Petre, Szukala, Coralo, Cafasso - Anton, Keita, Băjenaru, Mărginean, Săceanu - Cavalli

U Cluj: Boşneag - Ungurusan, Pele, Abrudan, Bazzi - Delgado, Nasser, Boştină, Ad. Cristea - Machado, Niculescu

Rezumat video Victoria Branesti - Sportul Studentesc 1-1 Etapa 24

|

Primul meci din aceasta etapa era important, pentru evitarea retrogradarii, pentru ambele echipe.

Meciul a fost slab calitativ, cu putine ocazii de a marca.

Meciul s-a animat pe final, cand s-au marcat si cele 2 goluri. Scorul a fost deschis de Victoria Branesti prin Oprea in minutul 81, iar Sportul a reusit egalarea prin Ferfelea in minutul 89.

Victoria BRĂNEŞTI: Stoicescu - Maghici, Sg. Bar, Marincău, E. Nicola - Ispir, Novac, Popa, Todoran, Zuluf - C. Coman
Rezerve: Savu, Poverlovici, Lorincz, R. Avram, Olariu, B. Oprea, Vasilescu

SPORTUL Studentesc: Viciu - Patriche, D. Lung, Raţiu, Cazan - Postolache - Ghinga, T, Bălan, Ferfelea, Cruceru - Curelea
Rezerve: I. Vreme, Ciupe, Nae, Cheţan, L. Dobre, L. Rusu, I. Irimia

Meciuri Champions League 5 aprilie 2011 - Sferturi de finala

luni, 4 aprilie 2011 |

Marti 5 aprilie sunt programate in Sferturi de finala ale Champions League meciurile : Internazionale Milano - Schalke 04 si Real Madrid - Tottenham Hotspur.

Meciul serii dupa parerea mea este Internazionale Milano - Schalke 04, o adevarata finala. Inter este prima echipa care incearca sa-si pastreze trofeul castigat. Ambele echipe si-au schimbat antrenorii in acest sezon.

Surprinzator dar Real Madrid este in sferturi dupa 7 ani, in schimb Tottenham Hotspur cauta prima semifinala dupa sezonul 1961/1962. Londonezii au experienta cu echipele italiene dupa meciurile cu AC Milan. La prima vedere meciul ar fi la mana celor de la Real dar la acest nivel totul se decide pe teren.

Soc in Liga 1 la licitatia drepturilor de televizare

|

Dragomir dupa licitatie: "Felicitari! Ne-ati tras-o!"
LPF nu a strans decat 36 de milioane din drepturile TV din cele 130 milioane cerute.

Mai mult ca sigur cablistii s-au inteles si s-au cumparat doar Pachetele 1, 2 si 8.

Primul pachet dupa cum era de asteptat a fost cumparat de RCS&RDS cu 13,2 milioane de euro + TVA, al doilea pachet a fost cumparat de Romtelecom cu 12.9 milioane euro + TVA. Pachetul 8 a fost cumparat de Antena cu 10.5 milioane de euro + TVA.

Cel mai naspa este faptul ca din sezonul viitor se vor transmite doar 3 meciuri! PACAT!

|

Meciul s-a decis in prima repriza. Un meci frumos intre doua echipe care au jucat descis.

Scorul a fost deschis de Gaz Metan prin Todea in minutul 6 dupa ce Candido Costa s-a împiedicat ca în curtea şcolii, iar Pîrvulescu i-a centrat perfect.

Golul prin care a egalat Rapidul are un istoric mai ciudat, Glauber reia cu capul în poartă, Pleşca scoate mingea din poartă şi asistentul arată centrul terenului. Golul este validat!

Golul decisiv a fost marcat de Zaharia, dar in proprie poarta. Dupa acest gol Sumudica are o iesire de bucurie si este trimis in tribune.

In repriza a doua s-a jucat frumos, dar nu s-a mai inscris. Spre final cei de la Gaz Metan au rata cateva ocazii mari.

Rapid: Bornescu - Candido Costa, Marcos Antonio, Glauber, Bozovici - M. Roman, Grigore, Spadacio, Cesinha - Herea, Cassio
Rezerve: Straton, Rui Duarte, Ezequias, Olberdam, S. Frunză, Pancu, Sburlea

Gaz Metan: Pleşca - R. Zaharia, Fl. Lazăr, Akaki, Markovici - Al. Muntean, Todea, Hoban, Pîrvulescu -Eric, Del Campo
Rezerve: Vîtcă, Trtovac, Buzean, D. Roman, Fl. Bratu, Dudiţă, Bawab

Rezumat video Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj 2-1 Etapa 23

|

CFR Cluj este echipa cu pretentii care nu se regaseste deloc de la inceputul noului sezon. Inca un rezultat negativ pentru clujeni s-a inregistrat dupa meciul cu Pandurii.

Surprinzator CFR Cluj a pierdut meciul cu Pandurii Tg. Jiu cu 2-1.

Cei care au marcat primii au fost clujenii dar din pacate pentru ei, golul a fost in proprie poarta.

Avantajul pentru Pandurii a fost majorat in minutl 62 de Vranjes. Clujenii au redus scorul prin Bastos in minutul 70. CFR Cluj a avut la dispozitie 20 de minute dar nu au reusit sa mai inscrie.

Dupa acest scor Pandurii ies din zona retrogradarii, in timp ce CFR Cluj ocupa locul 8 cu 32 de puncte.

PANDURII: Mingote - Popete, Viera, Chiricheş, Grecu - Pintilii, Apostu, Vranjes, Pleasca - Lemnaru, Stromajer
Rezerve: Lazăr, A. Voinea, D. Nistor, Cardoso, Al. Avramescu, I. Rada, Neagu

CFR CLUJ: Nuno Claro - Panin, Cadu, Nuno Diogo, I. Rada - Kivuvu - Kone, Hora, Peralta, Bastos - Bud
Rezerve: Mincă, Bakary Sare, E. Dică, Nicoară, Sg. Buş, Leo Veloso, Batin