SAMBATA 28.01.2012: Dinamo - SV Ried LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 18:00

sâmbătă, 28 ianuarie 2012 |

Dinamo va juca astazi cea de-a doua partidă de verificare din Antalya, după cea pierdută în faţa kazahilor de la Taraz cu 0-1.
Adversara dinamovistilor, SV Ried, ocupa locul 2 în Austria.

Meciul Dinamo - SV Ried este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 18:00

SAMBATA 28.01.2012: RAPID – DAUGAVA LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 16:00

|

In Cupa Kadîrov, Rapid, va juca impotriva formatiei letone FC Daugava, locul trei în ultima ediţie a primei ligi, şi nu Cernomoreţ din Ucraina, cum a fost anunţat iniţial.
In primul meci de pregătire din Antalya, rapidiştii au trecut cu 2-1 de norvegienii de la Brann, datorită golurilor marcate de Teixeira şi Alexandru Ioniţă.

vineri, 27 ianuarie 2012 |

Victor Piturca, antrenorul nationalei, a declarat dupa meciul cu Turkmenistan: „Turkmenistanul a fost un adversar adecvat, pentru ceea avem nevoie… Suntem dupa cateva zile de pregătire… Echipa s-a descatusat mai greu, în a doua repriză am evoluat mai aproape de ceea ce stabilisem… La 4-0…, da, sunt multumit de toyi jucătorii… Vreau să folosim aceste zile, pentru antrenamente… Mai avem un amical, posibil din Ucraina… vreau să-i testez pe toti cei selectionati…”.

Rezumat video Romania - Turkmenistan 4-0 meci amical

|

Romania care ocupa locul 55 în clasamentul FIFA, a avut primul meci de pregatire in 2012, în premieră, cu modesta echipă a Turkmenistanului, locul 146 FIFA.
Cele 4 goluri ale Romaniei au fost marcate de doi jucatori, cate o dubla de fiecare, Tanase si Niculae.
Romania: Tătăruşanu - Papp, Găman, Chiricheş, Grecu - Chipciu, Pintilii, Neagu, Tănase - Goga - M.Niculae (căpitan)

FK Qarabag - FC Vaslui 1-1

|

FC Vaslui a jucat primul meci amical din acest sezon, în stagiul din Antalya, cu formaţia azeră FK Qarabag, scorul fiind de egalitate 1-1.
Finanţatorul Adrian Porumboiu a anunţat că renunţă la serviciile lui Viorel Hizo, dar tehnicianul a rămas pe banca moldovenilor pentru acest meci.
FC Vaslui: Straton - Milanov, Balaur, M. Constantin, Hugo Luz - Raul Costin, N'Doye - Adailton, Wesley, Sînmărtean - Temwanjera.

Declaratie Porumboiu despre demiteria lui Hizo

|

"M-a înjurat de faţă cu jucătorii! A avut comportamentul lui Gerlem"

Ricardo Cadu a declarat despre posibilitatea de a juca in echipa nationala a Romaniei

|

"Aş vrea să joc pentru echipa naţională a României, dar e mai greu cu actele"

Golurile saptamanii 4 - ianuarie 2011

|

PROMOTIE: TVA-ul INAPOI la orice aparat electrocasnic mare

joi, 26 ianuarie 2012 |

Cumpara orice aparat electrocasnic mare in perioada 17 - 30 ianuarie 2012 inclusiv si primesti TVA-ul inapoi, sub forma de Card Cadou!

Intra in campanie toate eletrocasnicele mari, precum si cele incorporabile.

Cardul Cadou poate fi utilizat in perioada 16 – 26 martie 2012, pentru a comanda orice produs listat pe eMAG.ro, din categoriile: Notebook / Laptop, Tablete, Televizoare, Aparate foto D-SLR, Masini de spalat rufe, Masini de spalat vase, Aparate frigorifice, Aragazuri, Cuptoare cu microunde & electrice, Plite incorporabile, Cuptoare incorporabile, Cuptoare cu microunde incorporabile, Hote incorporabile, Masini de spalat rufe incorporabile, Masini de spalat vase incorporabile, Aparate frigorifice incorporabile, Espressoare incorporabile.

Rezumat video Romania U20 - Spartak Moscova 2 1-1

|

Nationala de tineret a Romaniei, U20, a încheiat la egalitate şi cel de-al doilea meci de pregătire din turneul pe care îl dispută în Antalya.
Scorul a fost deschis de ruşi, în minutul 51, în timp ce Andrei Pavel, jucătorul de la Piatra-Neamţ, a stabilit rezultatul final, cu un şut din 6 metri, în minutul 72.

Rezumat video Pandurii - FK Baku 1-0

|

Pandurii Tg. Jiu a castigat cel de-al patrulea meci amical din Antalya, 1-0 cu formaţia FK Baku, locul 4 în campionatul din Azerbaidjan.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Roberto Dumitru, în minutul 89.

Otelul - Mordovia Saransk 1-2

|

Otelul Galati a fost invinsa, cu scorul de 2-1 (1-0), de formatia rusa de liga secundă Mordovia Saransk, in primul meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Cipru.
Oţelul a deschis scorul în minutul 36 prin Milan Perendija, ruşii marcând în minutele 55 şi 64.
Tehnicianul Dorinel Munteanu a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Grahovac – Cojoc, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu – Giurgiu, Filip – Iorga, Viglianti, Stromajer – Haskic. Repriza secundă gălăţenii au început-o în următoarea formulă: Braneţ – Ljubinkovici, Benga, Costin, Ilie – Didi, Chebac, Paraschiv – V. Munteanu, Haskic (Butoi ’60), Antal.

|

Dupa acest scor, Real Madrid este eliminata din Cupa Spanie. Chia daca nu a mai fost o victorie, ca in tur, Barcelona se califica si bifeaza un nou succes in fata Realului.

Echipele de start:
Barcelona: Pinto - D. Alves, Pique, Puyol, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis, Messi, Fabregas
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, S. Ramos, Coentrao - L. Diarra, X. Alonso - Ozil, Kaka, C. Ronaldo - Higuain

Rezumat video: DINAMO - FK Taraz 0-1

miercuri, 25 ianuarie 2012 |

Dinamo a fost învinsă, cu scorul de 1-0 (0-0), de formaţia kazahă FK Taraz, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.
"Nu poate să mă bucure acest scor, suntem obişnuiţi să jucăm mereu la victorie. Având în vedere că este primul joc şi am folosit foarte mulţi jucători care nu au relaţii de joc, eu zic că a fost un antrenament bun. Sper să nu fie nimic grav în cazul accidentării lui Scarlatache. A fost primul joc din acest stadiu, nu am fost mulţumit de rezultat dar parţial de posesia din prima repriză. În a doua parte nu am mai avut acelaşi ritm, am introdus mulţi copii în echipă" , a declarat Ciobotariu la Digi Sport.

Rezumat video: RAPID - Brann Bergen 2-1

|

Rapidul a castigat primul meci amical de la turneul de pregătire din Antalya, în faţa norvegienilor de la Brann Bergen cu scorul de 2-1.
După ce în prima repriză au lipsit ocaziile mari la ambele porţi, partea secundă a adus un plus în joc şi 3 goluri.
Rapid: Coman - Rui Duarte, Oros, Dăescu, Ezequias - N. Grigore, Pavlovici, Ad.Grigore - Sburlea, Pancu, Al. Ioniţă II

PROMOTIE LAPTOP-URI: TVA-ul inapoi la orice laptop

|

Cumpara orice laptop in perioada 24 - 30 ianuarie 2012 inclusiv si primesti TVA-ul inapoi, sub forma de Card Cadou!

Cardul Cadou poate fi folosit in perioada 20 - 30 martie 2012 pentru orice produs din urmatoarele categorii: Notebook / Laptop, Tablete, Televizoare, Masini de spalat rufe, Masini de spalat vase, Aparate frigorifice.

Cardul Cadou este transmis in format electronic, prin e-mail, in aceeasi zi dupa emiterea facturii. Cardul Cadou este transmisibil si nu poate fi cumulat cu alte Carduri Cadou.

MIERCURI 25.01.2012: DINAMO – FC TARAZ LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

|

Dinamo va debuta azi în cantonamentul din Antalya contra echipei FC Taraz. Partida se va juca la Papillon Sport Center din Belek.
Liviu Ciobotariu nu se poate baza pe şapte fotbalişti, convocaţi pe durata primului cantonament la loturile naţionale.
Dinamovistii au reuşit să-şi întărească linia de mijloc prin achiziţionarea lui Curtean, Strătilă sau Cosmin Matei, în timp ce "rana" deschisă de plecarea lui Diabate la Dijon a rămas încă o problemă pentru Ciobotariu.

Meciul DINAMO – FC TARAZ este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

MIERCURI 25.01.2012: RAPID - BRANN BERGEN LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 16:30

|

Norvegienii de la SK Brann sunt primii adversari ai Rapidului in seria amicalelor din această iarnă.
Răzvan Lucescu, antrenorul rapidist, are toate motivele să fie mulţumit – se va putea baza şi pe cel mai nou transfer, Pavlovic de la Vaslui.

|

CFR Cluj a remizat in al doilea meci amical al iernii, 0-0 cu Austria Viena.
Clujenii au avut cateva ocazii in primul sfert de ora al meciului, dar nu au reusit deschiderea scorului. Dupa care meciul s-a echilibrat ambele echipe mai avand cateva ocazii de a inscrie.

Meciul urmator pentru CFR CLuj va fi pe 28 ianuarie, cu Kryvbas Krivoi Rog din Ucraina, ora 18:00 Digi Sport 1.

În primul meci, ardelenii au pierdut cu 1-2 contra echipei din 2.Bundesliga, TSV 1860 München.

CFR Cluj: Beto - Lionn, Diogo, Maftei, Nicoară - Peralta, Mureşan, Celestino  - Pedro, Kapetanos, Sougou

VINERI 27.01.2012: Romania - Turkmenistan LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

luni, 23 ianuarie 2012 |

Meciul Romania - Turkmenistan este primul meci pentru nationala in acest an.
Fotbaliştii din Liga 1 transpiră din greu la antrenamente ca să-l convingă pe selecţioner că merită să fie la naţională şi în septembrie, când încep preliminariile pentru Mondialul din 2014.

Meciul Romania - Turkmenistan este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

Antrenorul Pandurilor, Petre Grigoraş, dupa Pandurii - MSV Duisburg 3-2

|

"Am făcut o primă repriză bună, cînd am folosit jucătorii care au evoluat mai mult în turul de campionat. Victoria este umbrită de accidentarea lui Rusu, care se pare că este destul de gravă. Voiculeţ şi Cardoso se pare că vor absenta şi ei, însă nu foarte mult. Mi-aş fi dorit să nu avem parte de accidentări, să am toţi băieţii la dispoziţie. Nu m-au interesat rezultatele, momentan sînt mulţumit. Mai puţin de faptul că îmi pierd jucătorii.
Asta este situaţia, unii dintre fotbalişti nu au mai dorit să continue la noi, avem doi accidentaţi mai vechi, încă doi azi. Încercăm să completăm lotul cu încă 3-4 jucători, nu cu ce am folosit în acest turneu, pentru că nu sînt peste ceea ce avem.
Sper să ne luptăm pentru o clasare cît mai sus dacă aducem măcar doi jucători. Matulevicius este jucătorul nostru, dacă va continua aşa va rămîne la noi. Momentan este în urmă cu pregătirea, are şi ceva kilograme în plus. Avem răbdare cu el, se vede că este un luptător, să îl vedem şi în celălalt cantonament".