Steaua Bucuresti Sageata Navodari live online 14.09.2013

sâmbătă, 14 septembrie 2013 |

Meciul Steaua Bucuresti - Sageata Navodari este LIVE online pe Digi Sport 1 incepand cu ora 21:30 astazi 14.09.2013

Echipele probabile Steaua Bucuresti - Sageata Navodari
Steaua Bucuresti: Tătăruşanu - Râpă, Szukała, Gardoş, Latovlevici - Bourceanu, Filip - Ad.Popa, Ad.Cristea, Iancu - Piovaccari
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Sageata Navodari: Panagopoulos - Peteleu, Fl.Popa, Cr.Munteanu, Lupu - Chiacu, Muzac - Florean, V.Dinu, Ţigoianu - M.Roman
Antrenor: Tibor Selymes

Meciul dintre Steaua Bucuresti si Sageata Navodari se mai transmite live video si pe Digi Sport 1 si live online pe http://www.digisport.ro. Dupa meci pe site se va adauga rezumatul video si scorul final.

Steaua Bucuresti Sageata Navodari live 14.09.2013

|

Meciul Steaua Bucuresti - Sageata Navodari este LIVE video pe Digi Sport 1 incepand cu ora 21:30 astazi 14.09.2013

Steaua Bucuresti Sageata Navodari LIVE pe Digi Sport 1 14.09.2013

|

Steaua Bucuresti

Steaua nu a reuşit decât o remiză la Mediaş, 2-2 cu Gaz Metan, deşi a fost condusă cu 2-0 la pauză. Până la meciul de marţi de la Gelsenkirchen, campionii vor trebui să se concentreze şi la cel cu nou promovata Săgeata Năvodari, pe care trebuie neapărat să-l câştige. Într-un meci pe teren propriu cu Săgeata, echipa din Ghencea nu-şi poate propune decât o victorie la cât mai multe goluri diferenţă, pentru a putea apoi pregăti în linişte întâlnirea cu Schalke 04.

Sageata Navodari

Săgeata Năvodari a obţinut o victorie importantă în meciul cu Viitorul Constanţa, pe care a învins-o cu scorul de 3-1. Ei au 8 puncte şi probabil vor rămâne tot cu atâtea şi după meciul de mâine din Ghencea, pentru că ar avea nevoie de o minune să nu piardă în faţa Stelei. Asta nu înseamnă că Săgeata va veni să facă figuraţie pe terenul campioanei, ci va încerca să limiteze cât mai mult proporţiile scorului.

Pandurii Tg Jiu Dinamo Bucuresti live 13.09.2013

vineri, 13 septembrie 2013 |

Meciul Pandurii Tg Jiu - Dinamo Bucuresti este LIVE video pe Digi Sport 1 incepand cu ora 20:30 astazi 13.09.2013

Echipele probabile Pandurii Tg Jiu - Dinamo Bucuresti
Pandurii Tg Jiu: Stanca - Unguruşan, Erico, Mamele, Momčilović - Breeveld, P.Anton - Buleică, Eric, Nicoară - Matulevičius
Antrenor: Cristian Pustai

Dinamo Bucuresti: Bălgrădean - Fai, Luchin, D.Grigore, Grecu - Elton, Boubacar - C.Matei, Curtean, V.Lazăr - Ţucudean
Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Meciul dintre Pandurii Tg Jiu si Dinamo Bucuresti se mai transmite live video si pe Digi Sport 1 si live online pe http://www.digisport.ro. Dupa meci pe site se va adauga rezumatul video si scorul final.

Pandurii Tg Jiu Dinamo Bucuresti LIVE pe Digi Sport 1 13.09.2013

|

Pandurii Tg Jiu

După o pauză de două săptămâni de la calificarea istorică în grupele Europa League, echipa Pandurii va încerca să se apropie de podiumul Ligii 1 printr-o victorie împotriva lui Dinamo. Formaţia lui Pustai este la 4 puncte de liderul FC Botoşani şi având un moral excelent după victoriile cu Concordia Chiajna (5-1) şi Sporting Braga (2-0 dp), va aborda întâlnirea cu câinii roşii doar la victorie.

Dinamo Bucuresti

După trei meciuri în care a câştigat doar 2 puncte din 6 posibile, Dinamo a obţinut o victorie la scor cu Universitatea Cluj, pe care a învins-o cu 6-0. Vor urma două jocuri foarte grele cu Pandurii şi Petrolul, în care câinii roşii speră să câştige cel puţin 4 puncte. Ei vor încerca să obţină un punct la Târgu-Jiu, acolo unde nu au mai câştigat din 2007.

Rezumat Romania Turcia 0-2 10.09.2013

marți, 10 septembrie 2013 |

Rezumat Romania - Turcia 0-2

Romania a pierdut astazi 10.09.2013 meciul de pe teren propriu cu Turcia, scor 0-2.
Daca dupa prima repriza scorul era 0-1, la final, meciul dintre Romania si Turcia s-a terminat cu scorul de 0-2.
Meciul face parte din sezonul 2013 / 2014 din calificarile pentru CM 2014.

Echipele de start:

Romania: Tătăruşanu - Măţel, D. Goian, Chiricheş, Raţ - Hoban, Pintilii - Torje, B. Stancu, Cr. Tănase - Marica
Rezerve: Lung Jr., Lobonţ, Luchin, Papp, Latovlevici, Găman, Dr. Grigore, Neagu, Alexe, Maxim, Ad. Popa, G. Bucur
Antrenor: Victor Piţurcă

Turcia: Volkan - Gokhan Gonul, Semih, Omer, Caner Erkin - Gokhan Tore, Selcuk Inan, Topal, Arda Turan - Burak Yilmaz, Bulut
Rezerve: Zengin, Onur, Ali Kaldirim, Aykut, Ersan Gulumi, Hakan Calhanoglu, Alper, Şahin, Oguzhan, Olcay Şahan, Edinc, Mustafa Pektemek
Antrenor: Fatih Terim

Golurile au fost marcate de:
- Burak Yilmaz in minutul 22 : Romania - Turcia 0-1
- Erdinc in minutul 90+5 : Romania - Turcia 0-2

Dupa acest meci Romania se afla pe locul 4, iar Turcia pe locul 3 in calificarile pentru CM 2014.

Romania Turcia live 10.09.2013

|

Meciul Romania - Turcia este LIVE video pe Antena 1 incepand cu ora 21:00 astazi 10.09.2013

Echipele probabile Romania - Turcia
Romania: Tătăruşanu - Măţel, D.Goian, Chiricheş, Raţ - Hoban, Pintilii - Torje, Maxim, B.Stancu - Marica

Turcia: Demirel - Gonul, Toprak, Kaya, Erkin - Tore, Sahin, Topal, Arda Turan - Bulut, Yilmaz.

Meciul dintre Romania si Turcia se mai transmite live video si pe Antena 1 si live online pe http://www.digisport.ro. Dupa meci pe site se va adauga rezumatul video si scorul final.

Romania Turcia LIVE pe Antena 1 10.09.2013

|

Romania

Echipa naţională a Romaniei a făcut un meci excelent cu Ungaria, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. În urma acestei victorii, tricolorii au urcat pe locul 2 în clasamentul Grupei D, unde îşi propun să rămână până la final. Astazi, România trebuie să o bată din nou pe Turcia, caz în care şi-ar mări considerabil şansele pentru play-off.

Turcia

Romania - Turcia va fi un meci foarte important pentru ambele echipe, care luptă în continuare pentru locul 2 în Grupa D. Sâmbătă seară, naţionala lui Victor Piţurcă a câştigat cu scorul de 3-0 în faţa Ungariei, iar cea a lui Fatih Terim a surclasat-o cu 5-0 pe Andorra. Turcia are doar varianta victoriei la Bucureşti, caz în care ar trece pe locul 2 în grupă, având un golaveraj superior României.

Romania Turcia 2013

luni, 9 septembrie 2013 |

Romania

Romania a mai jucat anul acesta un meci cu Ungaria, unde scorul final a fost de 2-2, pentru Romania inscriind A. Mutu in minutul 68 si A. Chipiciu in minutul 90+2, iar pentru Ungaria V. Vanczak in minutul 16 si B. Dzsudzsak in minutul 71. Pe langa acest meci, echipa a mai jucat cu Olanda unde Romania a pierdut cu 0-4.

Turcia

Turcia a jucat in acest an cinci meciuri, unul cu Ungaria, meci incheiat cu scorul de 1-1, unde marcatorii au fost B. Yilmaz in minutul 63 pentru Turcia si b. Bode in minutul 71 pentru Ungaria, cu Slovenia unde au pierdut cu 0-2, cu Lituania 3-3, din nou cu Ungaria 1-1 si Andorra 0-2.