Rezumat video Poli Timisoara - Steaua 0-0 Etapa 23

sâmbătă, 2 aprilie 2011 |

Atmosfera de derby, stadion de derby, tot ce a lipsit acestui meci au  fost golurile.

In fata celor 30.000 de fani ambele echipe au jucat frumos, mai ales in repriza a doua cand s-a vazut ca nu le convinea un rezultat de egalitate.

Daca in prima repriza s-a jucat precaut, in repriza a doua s-a jucat pe contre.

Pe final ambele echipe au avut ocazii, Timisoara prin Alexa, Curtea iar Steaua prin Surdu si Nicolita.

Poli Timisoara pierde ocazia sa devina liderul campionatului iar Steaua ocazia de a se apropia de primele 2 clasate.

Oţelul rămîne lider, cu doar un punct avans în faţa Timişoarei.

Echipe de start

Poli Timisoara: Pantilimon - Helder, Ghionea, Cisovsky, Sepsi - Curtean, Alexa, Burcă, Rocha - Magera, Nikolici
Rezerve: Taborda, Ignjatijevici, Scutaru, Luchin, Tameş, Zăgrean, Axente

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Iliev, Geraldo, Brandan - Bicfalvi, Gardoş - Nicoliţă, Maicon, Surdu - Bilaşco
Rezerve: Stanca, Onofraş, Latovlevici, Martinovici, N. Dică, Ricardo, Marinescu

Rezumat video Sportul Studentesc - Universitatea Craiova 3-0 Etapa 23

|

Sportul Studentesc castiga in sfarsit inca trei puncte cu un scor foarte clar, de neprezentare.

Craiova dupa acest scor se afunda in zona retrogradarii.

Scorul a fost deschis de Ferfelea in minutul 13, cu o executie din voleu. In minutul 50 Curelea a majorat avantajul. Tibi Bălan a stabilit scorul final inscriind din penalty dupa o interventie neinspirata a lui Gîngioveanu la Postolache.

Mititelu ii cere demisia lui Napoli dupa acest meci iar acesta ii raspunde ca "Nu plec, pot salva echipa".

Sportul Studentesc : Viciu - Raţiu, Patriche, Lung, Maxim - Postolache, Ferfelea, Ghinga, Bălan - Curelea, Cheţan
Rezerve: Vreme, Lungu, Ciupe, Irimia, Cruceru, Dobre

Universitatea Craiova: Lung Jr - Dănănae, Zoro, D. Lopes, Buşu - Prepeliţă, Stoica, Firţulescu - M. Costea, Subotici, Fl. Costea
Rezerve: Hotoboc, Gugu, Wendel, Stoianof, Buleică, Gîngioveanu, Bujor

Rezumat FCM Targu Mures - Gloria Bistrita 2-0 Etapa 23

|

Meciul s-a decis in prima repriza, cand Didi aflat intr-o dispozitie de joc buna a reusit dubla. Primul gol a fost marcat in minutul 18 iar cel de-al doilea in minutul 39.

Tg.Mureş: Balauru - Rus, Iencşi, Fernandes, L.Szilagyi - Vasilache, Issa Ba, Fl.Dan, Astafei - Zaharia, Didi
Rezerve: Şteţca, L.Răduţă, Ruiz, L.Rus, Vagner, D.Matei, C.Munteanu, Petcuţ

Bistriţa: I.Irimia - Al.Tudose, Szukala, Corallo, Cafasso - Achim, Mandea, P.Anton, C.Petre - Băjenaru - Cavalli
Rezerve: Botoşer, Velcovici, D'Agostino, Nalaţi, S.Keita, R.Mărginean, I.Iordache

Despre Timisoara - Steaua LIVE pe Digi Sport

|

Dupa rezultate de pana acum in aceasta etapa meciul dintre Timisoara si Steaua devine interesant. Ambele echipe in cazul unei victorii urca in clasament, Timisoara devine lider sau Steaua depaseste Dinamo.

Timisoara este o echipa frumoasa, cu jucatori buni dar daca vrea sa devina campioana trebuie sa invinga si echipele mari din campionat.

Steaua vine la victorie si se anunta un meci foarte interesant.

Meciul va fi transmis de Digi Sport, diseara de la 19:30.

Cei de la Timisoara se asteapta ca stadionul sa fie plin, aproximativ 30.000 de spectatori. Se pare ca Gigi nu va merge cu echipa.

Zicu despre meci: "Sper să ne bucurăm împreună la finalul meciului".

Rezumat video U Cluj - Dinamo 2-1 Etapa 23

|

Claudiu Niculescu resuseste din nou sa inscrie impotriva fostei echipe si este cel care a deschis scorul in minutul 17. Dinamovistii au resusit sa egaleze prin acelasi Danciulescu. S-au dus vremurile cand cei doi doi marcau pentru Dinamo. Clujenii au reusit golul victoriei in minutul 72 prin Nasser Menassel.

Dinamo face un pas gresit in lupta pentru titlu chiar daca spre sfarsitul meciului au atacat cu aproape toata echipa.

Dinamo ramane pe locul 4 dar este posibil sa fie intrecut de Gaz Metan sau Steaua.

U Cluj: 12. M. Popa - 2. Buhuş, 6. Abrudan, 5. Pele, 3. Mendy - 7. Delgado, 8. Nasser, 22. Boştină (24. Balde '46), 20. Cojocnean (17. Voican '69) - 9. Cl. Niculescu (26. Tony '76), 11. Machado. Antrenor: Ionuţ Badea.

Dinamo: 12. Dolha - 18. Bărboianu, 24. Găman, 21. D. Grigore, 2. Diabate - 3. Rubio (20. Bakaj '57), 5. D. Kone, 8. Pătraşcu (7. C. Munteanu '46), 10. Alexe -25. Dănciulescu (9. Ţucudean '79), 19. L. Ganea. Antrenor: Ioan Andone.

Rezumat video FC Brasov - Otelul Galati 1-0 Etapa 23

vineri, 1 aprilie 2011 |

Putin ghinion pentru Otelul sau pentru cei care vor sa-l defaimeze pe Dorinel, o decizie neinspirata al acestuia. Dorinel a facut toate modificarile inca din minutul 75 si Otelul a jucat in inferioritate dupa accidentarea lui Razvan Ochirosii.

Un joc foarte frumos intre cele doua echipe si o victorie meritata. Golul a fost marcat de Robert Ilyeş in minutul 89 dupa o faza superba!

BAFTA ambelor echipe au jucat foarte bine!

Dupa acest scor campionatul devine foarte interesant, mai ales meciul de maine seara Timisoara - Steaua.

FC Braşov: Hăisan - Rusu, Oros, Diego Gaúcho, Cr.Ionescu - Toloza - Nuno Viveiros, M.Cristescu, Ilyes, Chipciu - Filipe Teixeira
Rezerve: Marc, Stângă, Cardoso, Martinovici, Voicu, Wiliams, Hadnagy

Oţelul Galaţi: Grahovac - Râpă, Sg.Costin, Perendija, Sălăgean - L.Iorga, Giurgiu, Neagu, S.Ilie, Viglianti - G.Paraschiv
Rezerve: Brăneţ, Sârghi, Cojoc, Antal, Buş, Pena, Punosevac

Rezumat video FC Brasov - Otelul Galati

Rezumat video FC Vaslui - Unirea Urziceni 2-0 Etapa 23

|

FC Vaslui traieste periculos. Cei de la Vaslui au avut emotii sau au fost siguri pe victorie. Parere personala cred ca undeva pe la mijloc.

Cu aceasta victori FC Vaslui ramane in lupta pentru titlu !

FC Vaslui: Kuciak - Genchev, Cînu, Farkas, Milanov - Campano, R.Costin, Wesley, L.Sînmărtean - Adailton, Yeri Bello
Rezerve: Cerniauskas, Rivas, Milisavljevici, Pouga, Bălace, Pavlovici, Gheorghiu

Urziceni: Curcă - Blay, E.Nicu, Mera, Tosca - Pădureţu, Scărlătescu, Muzac, Tobă - I.Apostol - Rusescu
Rezerve: Cernea, Mustaţă, Senin, Lupu, Buscă, Marcu, Mihalcea

Rezumat video Astra Ploiesti - Victoria Branesti 2-0 Etapa 23

|

Achizitiile din iarna isi fac simtita prezenta, cel putin asa cred eu, si Astra se impune pe teren propriu cu 2-0.

Jocul a curs doar intr-o directie, mai ales ca Astra a reusit deschiderea scorului inca din minutul 2.

Daca s-a inscris in minutul 2 s-a inscris si in minutul 90+1, cel care a marcat fiind Măţel cu un sut frumos la coltul lung.

Astra Ploiesti urca in clasament si se distanteaza de zona fierbinte.

Astra Ploieşti: 77. C. Grigore - 2. Măţel, 4. Mihalache, 6. Goian, 13. Junior Morais - 8. Takayuki Seto, 78. N'Doye (3. Oprsal '65) - 18. Strătilă, 9. Budescu (21. Fatai '81), 7. Paulinho (11. Tigoianu '33) - 14. Miranda. Antrenor: Tiberiu Selymes.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 2. Maghici (11. Simion '30), 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola - 20. Ispir - 25. Novac, 8. D. Popa, 10. B. Oprea (7. Todoran '69), 30. Avram (19. Zuluf '46) - 9. C. Coman. Antrenor: Ilie Stan.

miercuri, 30 martie 2011 |

Rezumat video Romania - Luxemburg 3-1

marți, 29 martie 2011 |

AM CASTIGAT!!! Am avut senzatia ca Romania a jucat cu Franta dupa emotiile pe care le-am avut in prima repriza. Dupa ce Luxemburg a deschis scorul am crezut ca iar se intoarce cosmarul din Bosnia.

Romania in repriza a doua a avut alta fata, dupa ce au egalat jucatorii nostrii au avut multe ocazii si au marcat 3 goluri.

Daca si la meciurile cu echipe, gen Luxemburg, avem emotii atunci nivelul jocului nationalei este foarte jos.

NU cred ca in viitorul apropiat (2-4 ani) o sa avem o nationala ca cea din perioada in care jucau Hagi, Petrescu etc. Sa nu uitat totusi la ce echipe jucau acei jucatori si ca erau titulari.

BRAVO pentru Mutu (2 goluri) si Zicu (1 gol)!

Bafta nationalei pentru urmatoarele meciuri!

România: Tătăruşanu - Săpunaru, Tamaş, Gardoş, Raţ - Mureşan, Ropotan - Zicu, Mutu, Stancu - Marica
Rezerve: Pantilimon, Alexa, Torje, Goian, Sălăgeanu, Alexe, Deac

Luxemburg: Joubert - Blaise, Hoffman, Schnell, Peters, Leweck, Bettmer, Payal, Joachim, Mutsch, Gerson
Rezerve: Oberweis, Martino, Alves Da Mota, Collete, Laterza, Plein, Bukvic

Romania - Luxemburg LIVE pe TVR1

|

Meciul Romania - Luxemburg de marti 29 martie va fi transmis de TVR1 si va incepe la ora 20:45 la Piatra Neamţ.

Miercuri, 11 mai, ora 20.45: FC Braşov - Steaua Bucureşti;
Joi, 12 mai, ora 20.45: Dinamo Bucureşti - Gloria Bistriţa.