Rezumat video Gloria Bistrita - Rapid Bucuresti 3-2 Etapa 22

vineri, 18 martie 2011 |

Meci nebun intre Gloria Bistrita si Rapid Bucuresti cu 5 goluri si o eliminare.

Recitalul de goluri a fost deschis inca din prima repriza de Roman in minutul 24 si Cavalli in minutul 31.

Astfel prima repriza s-a terminat la egalitate 1-1.

Dupa pauza Bistrita inscrie din nou prin acelasi Cavalli in minutul 66. Rapid egaleaza foarte repede in minutul 70 prin Herea, dar Coman il faulteaza ca ultimul aparator pe Cavalli si cei de la Gloria primest lovitura de penalty si portarul este eliminat.

Roman trece in poarta Rapidului (nu mai erau schimbari pentru Rapid) si Bajenaru inscrie din penalty pentru 3-2.

Echipe de start

GLORIA: 22.Albuţ (cpt) - 3.Tudose, 27.Szukala, 6.Corallo, 18.Cafasso - 16.Mărginean, 29.Anton - 14. Achim, 30.Băjenaru, 2.Petre - 9. Cavalli
Rezerve: 12. Irimia, 8. D'Agostino, 5. Velcovici, 15. Nalaţi, 21. Keita, 23.Mandea, 26. Iordache

RAPID: 1.Coman - 5. Vidanov, 4. Antonio, 27.Glauber, 19.Bozovic (cpt) - 14.Roman, 8.Grigore, 20.Grigorie, 7. Cesinha - 10.Herea, 21.Sburlea
Rezerve : 33. Bornescu, 3.Ezequias, 9. Cassio, 11. S. Frunză, 13. Olberdam, 30. Spadacio, 77. Pancu