VINERI 14.09.2012: Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov live pe Digi Sport 1 incepand cu ora 19:00

vineri, 14 septembrie 2012 |

Ceahlaul a avut mult ghinion în meciul susținut în deplasare cu CS Turnu-Severin, unde a terminat la egalitate, scor 1-1, fiind egalată în prelungiri. Moldovenii nu stau prea bine în clasament, fiind după opt etape disputate pe locul 15, astfel că își doresc foarte mult să se îndepărteze de zona retrogradării. Va urma un meci greu pe teren propriu, cu FC Brasov, echipă pe care nemţenii au reușit să o învingă la limită în sezonul trecut. Obiectivul Ceahlaului în meciul de mâine este de a câștiga cele trei puncte, fie și o victorie la limită.

După o primă repriză albă, FC Brasov a avut o prestație foarte bună în fața Gazului Metan și chiar dacă a fost condus cu 1-0, a reușit la final o victorie spectaculoasă cu scorul de 3-1. FC Brasov a urcat în clasament până pe locul 9 și vor încerca să plece de la Piatra Neamt cu cel puțin un punct. În urmă cu un sezon nu au reușit acest lucru, fiind învinși de Ceahlaul cu 1-0, dar mâine vor trebui să se concentreze și să facă tot posibilul să nu piardă. Echipa de sub Tâmpa va avea în etapă următoare o partidă foarte dificilă cu FC Vaslui, astfel că ar fi foarte important să plece neînvinsă de la Piatra Neamt.

Meciul Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov este live pe Digi Sport 1 incepand cu ora 19:00