Astra CFR Cluj LIVE pe Digi Sport 1 incepand cu ora 20:30 luni 22.05.2013

miercuri, 22 mai 2013 |

Astra

Precedentele partide din cupa Romaniei pentru Astra Giurgiu au insemnat victorii cu CSMS Iasi, scor 4-1, apoi 5-1 cu Severin, ca in partida din sferturi cu Rapid sa conduca cu 2-0, sa fie egalati iar golul calificarii sa fie inscris in minutul 111 de catre Muresan

CFR Cluj

CFR Cluj a ajuns pana in semifinalele cupei datorita victoriilor contra celor de la Berceni si Botosani, scor 2-0, apoi in sferturi a eliminat-o pe Dinamo Bucuresti in prelungiri. In campionat clujenii nu mai au pentru ce lupta, singura sansa pentru a juca si sezonul viitor in cupele europene fiind castigarea cupei, insa acest obiectiv nu este usor, avand in vedere ca meciul trecut s-a incheiat la egalitate, in acest meci fiind obligati sa marcheze.

Meciul dintre Astra si CFR Cluj se mai transmite live video si pe Digi Sport 1 si live online pe http://www.digisport.ro. Dupa meci pe site se va adauga rezumatul video si scorul final.

Meciul Astra - CFR Cluj este LIVE pe Digi Sport 1 incepand cu ora 20:30

Rezumat Astra CFR Cluj 0-2 22.05.2013