Rezumat Steaua Bucuresti Sheffield Wednesday 1-1 06.07.2013

sâmbătă, 6 iulie 2013 |

Rezumat Steaua Bucuresti - Sheffield Wednesday 1-1

Steaua Bucuresti a terminat la egalitate astazi 06.07.2013 meciul de pe teren propriu cu Sheffield Wednesday, scor 1-1.
Daca dupa prima repriza scorul era 1-0, la final, meciul dintre Steaua Bucuresti si Sheffield Wednesda s-a terminat cu scorul de 1-1.
Meciul face parte din sezonul 2012 / 2013 din perioada de pregatire.

Echipa de start a Stelei:

Steaua Bucuresti: Tătărușanu - Georgievski, Szukala, Chiricheș, Latovlevici - Bourceanu (cpt), Pintilii - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Nikolic
Rezerve: Niță - Râpă, D. Bratu, Gardoș, M. Costea, Prepeliță, Pârvulescu, Răduț, G. Iancu, Piovaccari
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Steaua a făcut egal în ultimul meci de pregătire din Anglia. După victoriile cu Livingston şi Notts County, campioana a deschis scorul prin Adi Popa în meciul cu Sheffield Wednesday.

Pe final de repriză, Georgievski a fost şi el aproape de gol, însă şutul său a ocolit poarta. Intrat la pauză în locul lui Nikolic, italianul Piovaccari a debutat în tricoul roş-albastru şi putea scoate o eliminare de la adversari în minutul 51.

Divizionara secundă din Albion a egalat cu 20 de minute înainte de final, iar Steaua a încheiat pregătirea din Anglia neînvinsă, cu două victorii şi un egal. Roș-albaștrii vor debuta în viitorul sezon miercurea viitoare, când este programată Supercupa cu Petrolul (20:45, pe Arena Națională).