Rezumat video Romania - Luxemburg 3-1

marți, 29 martie 2011 |

AM CASTIGAT!!! Am avut senzatia ca Romania a jucat cu Franta dupa emotiile pe care le-am avut in prima repriza. Dupa ce Luxemburg a deschis scorul am crezut ca iar se intoarce cosmarul din Bosnia.

Romania in repriza a doua a avut alta fata, dupa ce au egalat jucatorii nostrii au avut multe ocazii si au marcat 3 goluri.

Daca si la meciurile cu echipe, gen Luxemburg, avem emotii atunci nivelul jocului nationalei este foarte jos.

NU cred ca in viitorul apropiat (2-4 ani) o sa avem o nationala ca cea din perioada in care jucau Hagi, Petrescu etc. Sa nu uitat totusi la ce echipe jucau acei jucatori si ca erau titulari.

BRAVO pentru Mutu (2 goluri) si Zicu (1 gol)!

Bafta nationalei pentru urmatoarele meciuri!

Echipe de start

România: Tătăruşanu - Săpunaru, Tamaş, Gardoş, Raţ - Mureşan, Ropotan - Zicu, Mutu, Stancu - Marica
Rezerve: Pantilimon, Alexa, Torje, Goian, Sălăgeanu, Alexe, Deac

Luxemburg: Joubert - Blaise, Hoffman, Schnell, Peters, Leweck, Bettmer, Payal, Joachim, Mutsch, Gerson
Rezerve: Oberweis, Martino, Alves Da Mota, Collete, Laterza, Plein, Bukvic