Rezumat video Barcelona - Sahtior Donetk 5-1 Sferturi Champions League

miercuri, 6 aprilie 2011 |

Meci de cosmar pentru Sahtior in sferturile de finala ale Champions League pe terenul celor de la Barcelona.

Parerea mea este ca dupa modul cum a jucat Barcelona nici o echipa nu putea castiga.

In ciuda scorului Sahtior a jucat bine, dar a avut ghinion. Barcelona a deschis scorul repede, inca din minutul 2. La scorul de 1-0 Sahtior a avut 3 ocazii de a inscrie. La acest nivel daca nu marchezi in ocazia urmatoarea inscrie echipa adversa.

Nu se mai pune problema echipei care s-a calificat mai departe dupa acest scor, meciul din retur fiind doar de imagine.

Echipe de start

Barcelona: Valdes - D. Alves, Pique, Busquets, Adriano - Xavi, Mascherano, Iniesta, Keita - Villa, Messi.
Antrenor: Pep Guardiola.

Sahtior Donetk: Piatov - Srna, Ishchenko, Rakiţki, Raţ - Mhitarian, Hubschmann - Douglas Costa, Jadson, Willian - Luiz Adriano.
Antrenor: Mircea Lucescu.