Rezumat video U Cluj - Gaz Metan Medias 2-2 Etapa 25

sâmbătă, 9 aprilie 2011 |

Chiar daca la pauza U Cluj conducea cu 2-0 nu a fost destul pentru a castiga meciul cu Gaz Metan.

Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu, ambele din lovitura libera, in minutele 41 si 43. Gaz Metan Medias si-a revenit in repriza a doua, cand Eric de Oliveira dupa ce a rata un penalty a marcat de la 20 de metri in minutul 70. Pe final tot oaspetii au fost mai proaspeti din punct de vedere fizic si au reusit egalarea prin Dan Roman in minutul 87.

De remarcat ca U. Cluj a mai avut un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid in minutul 94.

Echipe de start

U Cluj: M. Popa - Buhuş, Pele, D. Munteanu, Mendy - Cojocnean, Balde, Boştină, Ad. Cristea - Niculescu, Machado
Rezerve: Matache, Ascoli, Voican, Bazzi, Unguruşan, Tony, V. Gheorghe,
Antrenor: Ionuţ Badea

Gaz Metan Medias: Pleşca - R. Zaharia, Akaki, Markovici, Trtovac - Bawab, Kubala, Hoban, Pîrvulescu - Eric, Aganovici
Rezerve: Vîtcă, Bozeşan, Buzean, Del Campo, Dudiţă, R. Miclea, D. Roman
Antrenor: Cristi Pustai