SAMBATA 28.04.2012: Ceahlaul - CFR Cluj LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:30

sâmbătă, 28 aprilie 2012 |

Ceahlaul Piatra-Neamt a rezistat fără a primi gol doar o repriză în Stefan cel Mare, dar la reluare a primt trei goluri în 13 minute, iar reusitele lor din final n-au mai contat. Prin acest esec, moldovenii au rămas cu 33p în clasament, fiind la doar patru puncte de primul loc retrogradabil. Va urma un meci greu cu CFR Cluj, pe care e posibil să nu-l câstige, fapt care i-ar apropia de locurile 15-18. Pentru echipa lui Enache ar fi bun si un rezultat de egalitate cu CFR, dar cu conditia ca în următoarele două etape să reusească victorii cu Vointa si Mioveni. "Galben-negrii" nu i-au bătut niciodată în Liga 1 pe "alb-visinii" si speră să spargă mâine gheaţa, mai ales că o victorie ar însemna practic mentinerea în Liga 1.

După 0-5 acasă cu Rapid, echipa CFR Cluj a trăit o noua umilintă si mai mare, pierzând cu 2-4 în fata Concordiei Chiajna. Acest rezultat rusinos a făcut ca CFR să piardă locul întâi în clasament în favoarea lui Dinamo, dar a rămas în continuare în lupta pentru titlu, ambele având acelasi număr de puncte. Din spate vin puternic Rapid, Vaslui si Steaua, astfel că "feroviarii" sunt în pericol să piardă si locul doi. Va urma un meci la Piatra-Neamt, acolo unde CFR-iştii nu au pierdut niciodată si speră să nu o facă nici mâine. Un egal sub Pierticica nu i-ar ajuta cu nimic pe ardeleni, care vor trebui să se trezească rapid si să câstige acest meci, altfel vor rata toate obiectivele din acest sezon.

Meciul Ceahlaul - CFR Cluj este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:30

Rezumat video Ceahlaul - CFR Cluj 0-2 Etapa 28