VINERI 22.06.2012: Germania - Grecia LIVE pe TVR1 incepand cu ora 21:45

vineri, 22 iunie 2012 |

Germania si Grecia se vor infrunta, astazi, la Gdansk, in sferturile de finala ale Euro 2012.

Germania nu a pierdut niciodata in fata Greciei in opt meciuri (5 victorii, 3 egaluri), sapte dintre ele fiind oficiale. Singura confruntare la un turneu final, Euro 2008, s-a incheiat, insa la egalitate, 0-0.

Grecia, surprinzatoarea castigatoare de la Euro 2004, s-a calificat in sferturile de finala gratie unei victorii neasteptate cu 1-0 in fata Rusiei. A fost al optulea meci consecutiv in care elenii au marcat un singur gol si au ajuns la 12 partide la rand in care au inscris.

Grecia este o echipa greu de invins, fapt dovedit si de faptul ca are doar doua esecuri in 24 de partide jucate in ultimii doi ani.