Rezumat video FC Barcelona - Arsenal Londra 3-1

miercuri, 9 martie 2011 |

Dupa un meci mai mai putin convingator pe terenul lui Arsenal - cel putin in repriza a doua, Barcelona si-a revenit si a castigat cu 3-1.

Pentru Barcelona a inscris Messi in minutul 45 si 71(din penalty) si Xavi minutul 69 iar pentru Arsenal a marcat tot un jucator al Barcelonei, Busquets(autogol).

Arsenal a jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Van Persie din minutul 56.

Se poate spune ca Barcelona a avut si putin noroc prin eliminarea lui Van Persie.

Echipe de start

FC Barcelona: Victor Valdes - Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano (Maxwell '90) - Xavi, Mascherano (Keita '88), Iniesta - Pedro Rodriguez, Messi, Villa (Affelay '82).

Arsenal Londra: Szczesny (Almunia '19) - Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy - Wilshere, Diaby - Rosicky (Arşavin '73), Fabregas (Bendtner '78), Nasri - Van Persie.