Rezumat video U Cluj - Unirea 4-2 Etapa 21

sâmbătă, 12 martie 2011 |

Prima victori din 2011 pentru cei de la U Cluj. Cu aceasta victorie cei de la U Cluj se indeparteaza putin de zona fierbinte a clasamentului.

Recitalul de goluri a inceput in minutul 16 cand Mihalcea a avut o executie frumoasa, marcand printr-un lob peste Marius Popa. In minutul 35 Claudiu Niculescu a inscris la finalul unui atac prelungit. La 5 minute dupa ce a inceput repriza a doua Adrian Mihalcea a inscris din nou pentru 2-1. U Cluj a revenit din nou prin golul lui Machado in minutul 57.

Un moment decisiv pentru scorul partidei a fost eliminarea lui Mera.

Avantajul numeric a fost fructificat in minutele 76 (gol inscris de Adrian Cristea) si 94 (gol marcat de Voican).

Unirea pare condamnata la retrogradare dupa ultimele jocuri.

Echipe de start:

Universitatea Cluj: Popa - Buhuş, Pele, Abrudan, Ascoli - Delgado, Nasser, Păcurar, Ad. Cristea - Niculescu, Machado
Rezerve: Boşneag, Unguruşan, Tony, Boştină, V. Gheorghe, Voican, Mendy

Urziceni: Curcă - Homei, Teuşan, Mera, Lupu - Marcu, Onicaş, Scarlătescu, Senin - Mihalcea, Rusescu
Rezerve: Cernea, Ioniţă, Toşca, Mustaţă, Muzac, Blay, Buşcă