Rezumat video Dinamo - Zimbru Chisinau 4-0

luni, 6 februarie 2012 |

Dinamo a castigat primul amical din Antalya, scor 4-0 cu echipa de pe locul 3 din Moldova, Zimbru Chisinau.

Dinamo a deschis scorul după doar cinci minute de joc, prin Luchin, care a finalizat cu capul în urma unei centrări de pe partea dreaptă a lui Cătălin Munteanu. Dinamovistii şi-au dublat avantajul pînă la pauză, în minutul 24, atunci cînd şutul lui Alexe a fost deviat în propria poartă de Daniel Bălaşa.

În minutul 68, Marius Niculae a dus scorul la 3-0, finalizînd cu un şut la colţul lung centrarea lui Alexe de pe stînga. Cu două minute de final, Ţucudean a transformat fără emoţii un penalty dictat pentru un fault asupra lui Cosmin Matei.

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Moţi, Dr. Grigore, Scarlatache - L. Rus, D. Stoica, C. Munteanu, Alexe - M. Niculae, Dănciulescu