Rezumat video: CFR Cluj - Timisoara 1-2 Etapa 20

sâmbătă, 5 martie 2011 |

Dupa un inceput nebun de meci, ambele echipe reusind sa marcheze in primele 10 minute, meciul incet, incet s-a stins. Ambele goluri au fost marcate din penalty.

Dupa victoria Otelului, Timisoara trebuia sa castige pentru a ramane in cursa pentru titlu.

Zicu a fost pentru prima data capitan.

Chiar daca in prima repriza arbitrul Marius Avram a dat relativ usor doua penalty-uri, intr-o faza mai clara nu a acordat penalty pentru CFR ci mai mult Bastos a primit al doilea galben si a fost eliminat. A fost un meci foarte greu pentru arbitru fiind foarte multe faze controversate.

Spre final Timisoara a fructificat avantajul si a marcat pentru 1-2 prin Ricketts care avea 10 minute de cand a intrat pe teren. Astfel diferenta dintre Otelul si Timisoara ramane de 5 puncte.

Marian Iancu va da multe declaratii saptamana aceasta legate de arbitraj, si va striga in gura mare ca a fost furat. Parerea mea arbitrul nu a influentat scorul.

De remarcat au mai fost suturile lui Hora si interventiile lui Pantelimon din finalul meciului.

Echipe de start:

CFR Cluj: Nuno Claro - Maftei, Cadu, Rada, Panin - Hora, Kivuvu, Bastos, Peralta, Nicoara -  Bud
Rezerve: Minca, Emil Dica, Edimar, E . Kone, Nuno Diogo, Batin, Bus

Poli Timisoara: Pantilimon - Sepsi, Ghionea, Luchin, Helder - Zicu, Bourceanu, Burca, Goga - Axente, Magera
Rezerve: Taborda, Matei, Rocha, Ricketts, Tames, Ignijatevic, Krjic.