Rezumat video: U Cluj - FC Brasov 1-1 Etapa 19

duminică, 27 februarie 2011 |

Ambele goluri ale meciului disputat la Alba Iulia de U Cluj si FC Brasov au fost marcate din penalty. Meciul s-a disputat pe un frig pătrunzător şi un teren greu.

In prima repriza desi clujenii au jucat bine nu au reusit sa inscrie, Adrian Cristea ratand diin 5 metri.

In repriza a doua s-au marcat si golurile, scorul a evoluat 1-0 pentru clujeni dupa care brasovenii au marcat si ei 1-1.

Finalul a fost unul pe contre, în care fiecare formaţie a încercat să dea lovitura decisivă.

Echipe de start:

Universitatea Cluj: 12. M. Popa - 18. Unguruşan, 6. Abrudan, 5. Pele, 16. Ascoli (3. Mendy '65)- 8. Nasser, 10. Păcurar - 22. Boştină, 30. Cristea, 7. Delgado (11. Machado '68) - 26. Tony (9. Niculescu '80). Antrenor: Ionuţ Badea.

FC Braşov: 1. Marc - 21. Rusu, 15. Oros, 4. Diego Gaucho, 26. Wiliams - 11. Martinovici (80. Andrade '70) - 16. Viveiros (27. Năstăsie '70), 10. Ilyeş, 25. Toloza, 7. Chipciu - 9. Hadnagy (6. Majernik '90+3). Antrenor: Antonio Conceicao.

La meci au fost aproximativ 4.000 de suporteri.