DUMINICA 13.05.2012: Rapid - Pandurii LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

duminică, 13 mai 2012 |

Rapid si-a dezamăgit foarte tare suporterii, prin rezultatele din ultimele două etape, în care au făcut doar meciuri egale cu FCM Tg. Mures si Gaz Metan Medias. Atât jucătorii, cât si conducerea si fanii sunt foarte dezamăgiti că în aceste partide au luat goluri în minutul 90+4 si 90. Dacă ar fi reusit să câstige cele şase puncte, giulestenii ar fi avut acelasi număr ca FC Vaslui si CFR Cluj. Aceste două remize consecutive fac că echipa de sub Podul Grant să aibă sanse minime de a mai câstiga campionatul, mai ales că aseară CFR Cluj a câstigat meciul cu Vointa. Jucătorii lui Răzvan Lucescu vor încerca să câstige meciul de mâine cu Pandurii pentru a-si lua revansă pentru meciul din tur, în care au pierdut rusinos cu scorul de 3-0 si pentru a mai spera măcar la locul doi, care duce în preliminariile Ligii Campionilor.

Pandurii au condus până în minutul 76 cu scorul de 1-0 pe FC Vaslui, dar a pierdut la final cu 1-2. Gorjenii au acuzat vehement arbitrajul, considerând că Robert Dumitru le-a dat gratuit adversarilor o lovitură de la 11m. Această înfrângere nu-i afectează prea tare pe olteni în clasament, pentru că au rămas pe locul 8, unde au sanse mari să rămână. Va urma un meci în Giulesti, cu Rapid, acolo unde Pandurii nu au câstigat niciodată. Ei speră să profite de degringolada de la Rapid si să îsi treacă în palmares pentru prima dată o victorie pe terenul acesteia.

Meciul Rapid - Pandurii este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 19:00

Rezumat video Rapid - Pandurii 2-2 Etapa 32