MARTI 15.05.2012: CS Mioveni - CFR Cluj LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:30

marți, 15 mai 2012 |

CS Mioveni a rezistat 43 de minute în Stefan cel Mare fără a primi de gol, dar a intrat la pauză cu un deficit de două goluri, iar în repriza secundă, Dinamo n-a mai avut nicio problemă, câştigând cu 4-1. Echipa lui Stancu & Radu II nu mai poate îndeplini nici măcar baremul de 25p, astfel că îi va fi foarte greu în Liga 2 să mai poată spera la promovare. Va urma un meci pe teren propriu cu liderul CFR Cluj, în care echipa gazdă va face cu sigurantă tot posibilul să nu-l piardă. Se zvoneste că Mioveni ar evolua pe o prima de joc foarte mare, banii venind atât de la Adrian Porumboiu (Vaslui), cât si de la Gigi Becali (Steaua), cei doi dorind astfel să-i motiveze pe jucători, pentru că doar asa ar mai avea o sansă la titlu. Rămâne de văzut dacă "galben-verzii" vor fi în stare să facă cel putin un egal cu "feroviarii", pentru că una e să vrei si alta e să poti.

Ceea ce trebuia să se termine cu un show, o victorie clară a CFR-ului în fata Vointei, era să devină un cosmar pentru "feroviari", care au marcat golul victoriei la ultima fază a meciului. Jucătorii lui Andone au evoluat haotic, fiind foarte departe de cum ar trebui să arate niste campioni. Probabil "alb-visinii" se asteptau ca cei de la Vointa să nu le pună deloc probleme, dar n-a fost deloc asa. De aceea vor trebui să se astepte din nou la o replică dârză si mâine în partida de la Mioveni, chiar dacă vor juca cu ultima clasată. Obiectivul CFR-ului nu poate fi decât victoria, pentru că va fi mult mai greu să câstige rejucarea derby-ului cu U Cluj sau în ultima etapă cu Steaua.

Meciul CS Mioveni - CFR Cluj este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:30

Rezumat video CS Mioveni - CFR Cluj 0-5 Etapa 33