JOI 17.05.2012: Steaua - Dinamo LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:45

joi, 17 mai 2012 |

Steaua a câstigat destul de greu meciul de la Brasov, cu scorul de 2-1 si continuă luptă pentru cucerirea titlului. Cu două etape înainte de finalul campionatului, echipa lui Stoichită are cele mai mici sanse la titlu pentru că CFR (care a câstigat meciul cu Miovenii) si FC Vaslui stau mult mai bine în clasament. "Ros-albaştrii" sunt la 5p de ardeleni si la 2p de moldoveni, dar încă mai speră la titlu sau locul doi. În meciul cu marea sa rivală, Dinamo, echipa din Ghencea nu poate avea decât un singur obiectiv, victoria, altfel ar iesi definitiv din lupta pentru locurile unu sau doi. Suporterii Stelei speră că CFR să piardă meciul cu U Cluj, iar în ultima etapă, în Gruia, să bată pe CFR la ea acasă si să devină campioni. E greu de crezut că li se vor îndeplini visele, dar pentru a putea speră în continuare vor trebui mai întâi să câstige derby-ul cu Dinamo, echipă pe care a învins-o si în tur, în Stefan cel Mare cu scorul de 3-1.

Dinamo s-a chinuit 43 de minute cu ultima clasată, CS Mioveni, dar a reusit să între la pauză cu un avantaj de două goluri, după care n-a avut nicio problemă în a câstiga clar. Acest nou succes nu se simte prea mult în clasament, fiind pe locul 4, la trei puncte de Steaua si cu un avans de un punct fată de Rapid. Chiar dacă ar câstiga toate meciurile până la final, "câinii rosii" nu pot termină mai sus de locul trei. Totusi ei îsi doresc foarte mult să câstige mâine seară derby-ul cu marea rivală Steaua, în special pentru a o stopa pe aceasta din luptă pentru titlu. "Alb-rosii" nu au uitat nici esecul din Stefan cel Mare din tur, astfel că vor fi motivati suplimentar pentru a obtine victoria.

Meciul Steaua - Dinamo este LIVE pe DigiSport 1 incepand cu ora 21:45

Rezumat video Steaua - Dinamo 3-2 Etapa 33