CFR Cluj - CSMS Iasi LIVE pe Dolce Sport incepand cu ora 20:30

vineri, 17 august 2012 |

CFR Cluj a câștigat partida susținută la Galați cu Otelul, cu scorul de 2-1, după un meci în care nu a avut o prestație deosebită, dar a știut să speculeze greșelile adversarei. Echipa lui Ioan Andone a reușit astfel a doua victorie consecutivă în Liga 1, la care se adaugă și succesele cu cehii de la Slovan Liberec. Conducerea, antrenorii, jucătorii și suporterii se gândesc deja la meciul de săptămâna viitoare din Elveția cu FC Basel, care are o miză enormă, calificarea în grupele Ligii Campionilor. Până atunci, "feroviarii" au posibilitatea mâine să pună la punct ultimele detalii pentru meciul cu Basel, pentru că vor întâlni pe ultima clasată, CSMS Iasi. Obiectivul CFR-ului în meciul cu moldovenii lui Popa este să facă spectacol și să câștige fără emoții cele trei puncte.

CSMS Iasi a obținut primul punct de când a promovat în Liga 1, în urma egalului din Copou cu Petrolul Ploiesti, scor 2-2. Moldovenii au avut mult noroc în această partidă, pentru că au primit gol în minutul 88, reușind o egalare nesperată în prelungiri. Față de meciurile precedente, "alb-albaştrii" au jucat mai bine, dar sunt încă departe de cum ar trebui să arate o echipă de Liga 1. În primele patru etape, echipa lui Popă a avut ghinionul de a întâlni doar echipe de top și din păcate pentru ea și în etapa a cincea va juca cu nimeni altă decât campioană CFR, chiar la Cluj. Ieșenii nu pot speră de la acest meci la prea multe, pentru că CFR este acum într-o formă foarte bună și e greu de crezut că vor reuși să evite înfrângerea. Obiectivul lui CSMS Iasi în partida din Gruia cu CFR este de a obține o înfrângere la un scor cât mai strâns.

Meciul CFR Cluj - CSMS Iasi este LIVE pe Dolce Sport incepand cu ora 20:30