Otelul - Sahtior 2-2 meci amical

luni, 20 februarie 2012 |

Otelul Galati si Sahtior Donetk au încheiat la egalitate, scor 2-2, dupa un meci spectaculos, în care echipa româneasca a condus la pauza la o diferenta de doua goluri

Pena a deschis scorul în minutul 8, cu o lovitura de cap, iar Giurgiu a majorat diferenta de pe tabela. Ucrainenii au revenit în forta dupa pauza, cînd a intrat pe teren si Razvan Rat. Dentinho si Teixeira au egalat pentru echipa lui Mircea Lucescu în primul sfert de ora al reprizei secunde.

Otelul: Grahovac - Rîpa, Perendija, Costin, Ilie - Neagu, Filip, Giurgiu, Antal - Pena, Bus. Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Branet, Ljubinkovic, Iorga, Paraschiv, Stromajer, Sîrghi, Cojoc, Punosevac, Viglianti

Sahtior: Piatov - Kobin, Krivtov, Cigrinski, Sevicuk - Teixeira, Hubschmann, Ilsinho, Patrick - Dentinho, Seleznyov. Antrenor: Mircea Lucescu
Rezerve: Sust, Cijov, Rat, Mkhitarian, Gai, Costa, Eduardo, Aghahowa