Rezumat video FC Brasov - Pandurii 2-1 Etapa 19

vineri, 2 martie 2012 |

FC Brasov a castigat meciul inaugural al etapei a 19-a, scor 2-1 cu Pandurii Tg. Jiu.
Ilijoski a deschis scorul pentru FC Brasov în minutul 13, după o acţiune personală. Nistor a egalat în minutul 75, cu un şut plasat de la mare distanţă. Brasovenii au revenit în avantaj după trei minute, cînd acelaşi Ilijoski a marcat, dintr-o lovitură de la 11 metri dictată în urma unui henţ în careu comis de Carlos Cardoso.

Echipe de start:

FC Brasov: Felgueiras - Ciupe, Diogo Silva, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Distefano, Dias, Buga, Udoji - Ilijoski, Hadnagy
Rezerve: Godinho, R. Machado, Mateiu, Viveiros, P. Moutinho, Mauro Alonso, Enceanu
Antrenor: Marius Şumudică

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, Cardoso, Al. Vlad - Cl. Voiculeţ, Pintilii, Nistor - Lemnaru, Batin, Al. Maxim
Rezerve: Lazar, C.Cristea, Ibeh, Brata, Avramescu, I. Rada II, R. Dumitru
Antrenor: Petre Grigoraş