Rezumat video Vointa Sibiu - FCM Tg Mures 1-1 Etapa 3

luni, 15 august 2011 |

Vointa Sibiu mai reuseste o data sa marcheza pe final si obtine un rezultat de egalitate pe teren propiru in meciul cu FCM Tg. Mures.

Daca dupa prima repriza scorul a fost 0-0, gazdele avand cele mai mari ocazii, in repriza a doua s-au marcat cele doua goluri. Mai intai cei de la FCM Tg Mures au marcat prin Astafei care o sutat plasat in stanga portarului Danalache iar cu 4 minute inainte de final Forika a egalat si a facut ca Vointa Sibiu sa fie neinvinsa pe teren propriu.

Ioan Ovidiu Sabau a declarat la DigiSport: "Cei de la Sibiu nu au o valoare extraordinară, dar joacă bine. Joacă cu determinare, pentru acest public minunat şi îi felicit. Sînt destul de supărat pe jocul nostru. La ce condiţii sînt în România, e normal ca Voinţa să nu aibe valori, dar avem atîtea exemple de echipe care au cîştigat datorită dorinţei lor.

Eu sper ca toate echipele noastre să meargă mai departe în Europa League".

Echipe de start:

Vointa Sibiu: Dănălache - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore - Bunea, Beza, Dîlbea, Tătar - Antohi, Neguţ, I. Popa
Rezerve: Miron, Nicola, Majer, Coman, Somodean, Lungu, Martinescu

FCM Tg Mures: Balauru - E. Nicu, Ghionea, Iencsi, Szilagy - Ilyeş, Issa Ba, Fl.Dan - Didy, Pădureţu, Astafei
Rezerve: Goia, Vagner, D.Matei, Mohamed, Kalisse, Celsinho, Cretu