Rezumat video Steaua - Legia Varsovia 2-1 meci amical

marți, 31 ianuarie 2012 |

Steaua a castigat si cel de-al doilea meci din pregatirea din Antalya, învingîndu-i pe polonezii de la Legia Varsovia cu 2-1.
Stelistii au jucat aproape la fel din punct de vedere tactic sa si  in meciul trecut, schimbînd complet echipa la pauză. Deşi au fost dominaţi de polonezi în prima repriză, steliştii au reuşit să-i surprindă de două ori şi să ducă scorul la 2-0.
Brandan a inventat o pasă în minutul 21, cînd l-a găsit pe Florin Costea singur în careu. Atacantul "militarilor" l-a lobat excelent pe Kuciak, deschizînd scorul.
În minutul 35, Steaua a recidivat, Tatu marcînd după o bîlbîială în careul advers. După schimbarea garniturii, apărarea "militarilor" i-a dat emoţii lui Ilie Stan, gafînd copilăreşte la reuşita Legiei. Iliev a scăpat din marcaj un adversar, Tătăruşanu a respins slab în faţă, iar Gardoş a degajat haotic direct în fundaşul bulgar. Mingea a sărit la Rybus, care l-a executat pe portarul stelist.