Rezumat video Steaua - Mlada Boleslav 2-3 meci amical

joi, 2 februarie 2012 |

Steaua a pierdut cel de-al treilea meci amical din cadrul turneului de pregătire din Antalya, contra formatiei Mlada Boleslav - locul 4 în Cehia, cu scorul de 2-3.

Cehii au deschis scorul prin Zahustel, în minutul 34, la o greşeală a lui Tătăruşanu, însă stelistii au egalat prin Nikolici, în minutele de prelungire ale primei reprize, la o centrare excelentă a lui Brandan.

Mlada a revenit în avantaj în minutul 58, atunci cînd Chiricheş nu a reuşit să degajeze un balon, care a ajuns în cele din urmă la Štohanzl. Cehul a înscris cu un şut pe sub Tătăruşanu. Acelaşi Štohanzl a realizat dubla în minutul 79, ducînd scorul la 3-1 pentru Mlada cu un sut imparabil din afara careului.
Pe final Steaua a fortat si a redus din diferenta prin Machado in minutul 89.

Steaua a inceput cu: Tătăruşanu - Chiricheş, Iliev, Geraldo, Pîrvulescu - Chipciu, Tănase, Brandan, Fl. Costea - Tatu, Nikolici

Sursa: digisport.ro