Sambata 06.10.2012: Viitorul Constanta - Petrolul Ploiesti LIVE pe Digi Sport 1 incepand cu ora 17:00

sâmbătă, 6 octombrie 2012 |

Viitorul Constanta

Viitorul Constanta a făcut un meci bun în Giulesti unde a reușit o egalare în minutul 74, dar nu a putut evita înfrângerea, primind gol de la Rapid cu patru minute înainte de final. Viitorul trebuie să obțină astazi un punct sau puncte cu Petrolul, o echipă care are o evoluție oscilantă în fața echipelor mici.

Petrolul Ploiesti

În fața a 15.500 de suporteri, Petrolul a pierdut cu 1-2 partida cu Steaua, deși a condus cu 1-0 prin golul lui Bokila. În acest sezon petroliștii nu au câștigat niciun meci în deplasare, dar speră să "spargă gheața" și să obțină primul succes mâine la Constanta în fața Viitorului.

Meciul Viitorul Constanta - Petrolul Ploiesti este LIVE pe Digi Sport 1 incepand cu ora 17:00

Video Viitorul - Petrolul 1-2